Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Dreszer zdobył kolejne podium w NASCAR Whelen Euro Series
Maciej Dreszer w NASCAR Whelen Euro Series

Maciej Dreszer minionego weekendu trzeci raz w karierze stanął na podium w NASCAR Whelen Euro Series.

Polak startował w europejskiej edycji NASCAR na brytyjskim torze Brands Hatch.

W kwalifikacjach klasy Elite 2 zajął 4. miejsce swoim Chevroletem SS. Ruszając z tej pozycji do pierwszego wyścigu, awansował o jedno oczko i wywalczył 3. lokatę.
Maciej Dreszer w NASCAR Whelen Euro SeriesMaciej Dreszer
W drugich zawodach jak w czasówce był 4.

W klasyfikacji generalnej sezonu plasuje się na 3. miejscu, najwyższym z debiutantów.

Postępy Karkosika w Euroformule Open

Alex Karkosik rozpędza się w Euroformule Open.

Aktualny mistrz bliskowschodniej Formuły Gulf Academy błysnął 4. miejscem w kwalifikacjach do drugiego wyścigu na torze Paul Ricard we Francji. Niestety, w samych zawodach po zaciętych pojedynkach spadł na 8. pozycję.
Alex Karkosik w Euroformule OpenAlex Karkosik
W pierwszym wyścigu po starcie z 8. pola zajął 6. lokatę, ocierając się o podium wśród debiutantów.

W tabeli łącznej sezonu awansował do czołowej dziesiątki.

Pech Basza na torze Alonso

Karol Basz tego roku próbuje sił za kierownicą Lamborghini Huracana w Mistrzostwach Włoch GT, ale nie rezygnuje z kartingu. Niestety, znów miał pecha w Mistrzostwach Europy.
Były mistrz świata startował na torze Fernando Alonso w Hiszpanii. Imponował szybkością, ale nie zdołał przekuć jej w dobry wynik. W czasówce kategorii OK anulowano mu dwa najlepsze czasy za zbyt mocne przycięcie szykany, w efekcie znalazł się na 30. pozycji.

W wyścigach kwalifikacyjnych dostał karę czasową za brak zderzaka, straconego przez zbyt wcześnie hamującego rywala i zaliczył niezawiniony obrót, ostatecznie jednak zdołał przedostać się do finału na przedostatnim miejscu premiowanym awansem.
Karol BaszKarol Basz w kartingu
W decydującym wyścigu przebił się o 21 lokat i wywalczył 12. miejsce. Mogło być lepiej, bo już po dwóch okrążeniach jechał ósmy, ale padający deszcz skłonił do przerwania zawodów i 25-latek po wznowieniu ich musiał przedzierać się przez stawkę od nowa.

Powrót Kaczmarskiego do ERX

Po paru startach w Mistrzostwach Świata, ostatniego weekendu w Mistrzostwach Europy z powrotem uczestniczył też Martin Kaczmarski - rallycrossowych.
Martin KaczmarskiMartin Kaczmarski w rallycrossie
Niestety i jego zabrakło w czołówce. Kierowca Forda Fiesty wygrał jeden ze swoich wyścigów, ale w łącznej klasyfikacji uplasował się dopiero na 24. pozycji.

Podia Legutki i Urbaniaka w pucharze Renault Clio

Albert Legutko i Karol Urbaniak - aktualny wicemistrz oraz mistrz Kia Lotos Race - stawali na podium podczas rundy Renault Clio Cup Central Europe na torze Spa-Francorchamps.

Legutko był 3. w pierwszych zawodach, a Urbaniak zajął tę lokatę w drugich, korzystając na karze dla rywala.
Karol UrbaniakRenault Clio Cup Central Europe
Urbaniak jest 3. również w tabeli łącznej sezonu - i pierwszy wśród debiutantów.  Legutko plasuje się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Chodzeniowie blisko podium w GT4 European Series

Piotr i Antoni Chodzeniowie zajęli 4. pozycję w kategorii Pro-Am w pierwszym wyścigu GT4 European Series Northern Cup na austriackim Red Bull Ringu.

W klasyfikacji ogólnej zawodów kierowcy Maserati GranTurismo MC GT4 byli 14.

Rdest pechowo w ADAC TCR Germany

Na Red Bull Ringu ścigała się także Gosia Rdest - w niemieckiej serii samochodów turystycznych ADAC TCR Germany. Niestety, nie miała szczęścia.

Polka dosiadająca Audi RS 3 LMS zaimponowała czwartym czasem na pierwszym treningu, ale w kwalifikacjach była już tylko 10. w grupie A i nie awansowała do Q2.
Gosia RdestGosia Rdest w ADAC TCR Germany
W pierwszym wyścigu przebiła się z 21. na 12. miejsce, lecz potem odpadła w rezultacie kolizji.

W drugich zawodach zyskała po starcie 10 lokat, ale na dziesiątym okrążeniu uszkodziła zawieszenie na tarce i ostatecznie została sklasyfikowana na 30. miejscu.