Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Janosz natychmiast na podium w Lamborghini Super Trofeo Asia
Artur Janosz w Lamborghini Super Trofeo Asia

2017-04-10 - .     Tagi: Czaczyk, Parys, Waliłko, Lukas, Basz, Dreszer, Janosz
Artur Janosz bardzo udanie rozpoczął starty w azjatyckiej edycji Lamborghini Super Trofeo. Polak zmieniając się za kierownicą 620-konnego Lamborghini Huracana z Meindertem van Buurenem, stanął na podium w obu wyścigach pierwszej rundy sezonu 2017.

Puchar minionego weekendu gościł na malezyjskim torze Sepang. Janosz oraz van Buuren rozpoczynali oba zawody z trzeciej pozycji i w obydwu poprawili się o jedną lokatę - kiedy auto prowadził Holender. W sobotę zajmując w zmiennych warunkach pogodowych drugie miejsce dodatkowo zwyciężyli w kategorii Pro.

Dreszer na podium w europejskim NASCAR

Maciej Dreszer zaliczył podobnie udany debiut w NASCAR Wheelen Euro Series, czyli europejskiej edycji popularnej w Stanach Zjednoczonych serii NASCAR.
Maciej Dreszer w NASCAR Wheelen Euro SeriesMaciej Dreszer
Nasz rodak startując Chevroletem SS z silnikiem 5,7 litra o mocy ponad 400 KM, osiągającym prędkość 345 km/h, najpierw wręcz sensacyjnie zajął 2. miejsce w kwalifikacjach klasy Elite 2 na torze Ricardo Tormo w Walencji. Mało brakowało, a miałby pole position. Najszybszy kierowca wyprzedził go o zaledwie 0,067 sekundy.
Dreszer następnie ukończył oba wyścigi swojej kategorii na najniższym stopniu podium. W drugim awansował o cztery miejsca, bo zgodnie z zasadami wyrównywania szans startował z siódmej pozycji.

Jednocześnie wygrał czasówkę oraz oba wyścigi w klasyfikacji Rookie Cup przeznaczonej dla kierowców do 25. roku życia.

Basz wygrywa w WSK Super Master Series

Karol Basz zakończył na drugim miejscu tegoroczny sezon prestiżowego cyklu kartingowego WSK Super Master Series w kategorii OK.

Były mistrz świata zapewnił sobie tę lokatę zwyciężając ostatnią rundę na torze we włoskim Sarno. W finałowym wyścigu początkowo prowadził aktualny czempion globu Pedro Hiltbrand, ale Basz wyprzedził go na 6. z 17 okrążeń.
Karol Basz w kartinguKarol Basz
„Szkoda problemów w poprzednich rundach, bo wtedy bez problemów znaleźlibyśmy się na pierwszym miejscu". - powiedział krakowianin.

Lukas piąty w 24H Series

Robert Lukas razem z Patrickiem Eismannem i Zeljko Drmicem zajął 5. miejsce w nowym, 12-godzinnym wyścigu na austriackim Red Bull Ringu, trzeciej tegorocznej rundzie 24H Series.

Polak, Niemiec oraz Austriak prowadząc Porsche 991 GT3 R zespołu Forch Racing powered by Olimp jednocześnie stanęli na najniższym stopniu podium w kategorii A6-Pro.
Robert LukasRobert Lukas w 12-godzinnym wyścigu na Red Bull Ringu
Lukas występował jeszcze w Porsche 991 Cup wspólnie z Igorem Waliłko, debiutującym w wyścigu długodystansowym Piotrem Parysem i Christopherem Bauerem. Skład ten wygrał klasę 991, ale został wykluczony za złamanie przepisów technicznych.

Czaczyk nie ścigał się w Amerykańskiej Formule 4

Polsko-amerykański kierowca Konrad Czaczyk, który ubiegłego roku został wicemistrzem Formuły 4 w Stanach Zjednoczonych, rozpoczął bardzo pechowo swój drugi sezon w cyklu na torze Homestead-Miami Speedway.
Konrad Czaczyk w Amerykańskiej Formule 4Konrad Czaczyk
Przez problemy z silnikiem musiał wycofać się po kwalifikacjach, ukończonych na ostatnim miejscu.