Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Rdest dwukrotnie na podium w Audi Sport TT Cup
Gosia Rdest w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest niespodziewanie jest wiceliderką Audi Sport TT Cup po inauguracyjnej rundzie sezonu 2017 na Hockenheim.

Sympatyczna Polka minionego weekendu najpierw zaimponowała 3. miejscem w kwalifikacjach, a potem ukończyła na 2. pozycji oba wyścigi pucharu.

W niedzielnym, rozgrywanym na przesychającej nawierzchni, nawet długo prowadziła, ale ostatecznie została wyprzedzona przez Philipa Ellisa, któremu uległa również w sobotę. W drugim wyścigu Brytyjczyk uderzył w Gosię i znalazł się pod lupą sędziów, lecz zachował zwycięstwo.
Gosia Rdest w Audi Sport TT CupGosia Rdest
W klasyfikacji generalnej Rdest traci 8 punktów do Ellisa - i dystansuje na 12 trzeciego Milana Dontje.

Jako ciekawostkę dodajmy, że z naszą rodaczką ścigał się też m. in. Fabian Vettel, młodszy brat Sebastiana Vettela. Niemiec póki co może się uczyć od Polki. Pierwszego wyścigu nie ukończył, zostając zdyskwalifikowany za to, że nie wykonał karnego przejazdu przez aleję serwisową po spowodowaniu kolizji. W drugim zajął ósmą lokatę.

Kaczmarski kontynuuje naukę w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata

Tymczasem Martin Kaczmarski na Hockenheim drugi raz wystartował w eliminacji Rallycrossowych Mistrzostw Świata (WRX).

Dosiadając swojego Forda Fiestę ST RX, zajął 18. miejsce w kwalifikacjach. Zatem uplasował się jedną pozycję wyżej niż w debiucie. Do awansu do półfinałów zabrakło jeszcze sześciu lokat.
Martin Kaczmarski w Rallycrossowych Mistrzostwach ŚwiataMartin Kaczmarski
„Dzięki rywalizacji ze światową czołówką coraz lepiej widzę, gdzie i czego mi brakuje i staram się nad tym pracować". - mówi. „W Niemczech tempo było naprawdę dobre i co ważne równe. Nie awansowałem do półfinałów, ale w kwalifikacjach udało mi się (...) wyprzedzić kilku utytułowanych kierowców z zespołów fabrycznych, jak Petter Solberg czy Kevin Hansen. Przede mną wciąż sporo pracy, ale uwielbiam tego typu ściganie i wierzę, że dzięki regularnym startom w tym sezonie konsekwentnie będę wspinał się w tabeli".
„Wiem, że walka z zespołami fabrycznymi jest nierówna, ale mam też swoje ambicje i będę starał się już w tym sezonie o awans do półfinałów. World RX traktuję jednak jako wieloletni projekt, którego celem jest stałe zagoszczenie w czołówce".

Broniszewski pechowo w Blancpain GT Series Sprint Cup

Michał Broniszewski nie zaliczy do udanych startu w drugiej tegorocznej rundzie Blancpain GT Series Sprint Cup, rozegranej na brytyjskim obiekcie Brands Hatch.
Michał BroniszewskiMichał Broniszewski w Blancpain GT Series
W wyścigu kwalifikacyjnym Polak pod koniec wpadł w żwir Ferrari 488 GT3 szwajcarskiego zespołu Kessel Racing i zajął przedostatnie miejsce, w zawodach głównych razem z Włochem Giacomo Piccinim zajęli 25. pozycję na 27 sklasyfikowanych aut, po dwóch dodatkowych pit-stopach.