Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie weekendu w motorsporcie: Monger wystartował bez nóg i zdobył podium w Brytyjskiej Formule 3
Monger wystartował bez nóg i zdobył podium w Brytyjskiej Formule 3

Podsumowanie weekendu w motorsporcie: Monger wystartował bez nóg i zdobył podium w Brytyjskiej Formule 3

2018-04-02 - G. Filiks     Tagi: Brytyjska F3, Formuła 3, Maldonado, Monger
Billy Monger był bohaterem minionego weekendu w sportach motorowych. Anglik, który rok temu stracił obie nogi w dramatycznym wypadku w Brytyjskiej Formule 4, mimo niepełnosprawności wystartował w Brytyjskiej Formule 3 - i od razu stanął na podium.Nastolatek z Wysp sensacyjnie zdobył 3. miejsce w pierwszym wyścigu sezonu, rozegranym na torze Outlon Park. Nie był to przypadkowy wynik. Kierowca zespołu Carlin ciągle zajmował dobre pozycje. W kwalifikacjach wywalczył piątą lokatę, a w dwóch pozostałych zawodach inauguracyjnej rundy tegorocznej rywalizacji, rozegranych w poniedziałek, został sklasyfikowany na dziewiątym i ósmym miejscu. Dodatkowo popisał się najlepszym czasem okrążenia w wyścigu numer dwa.

W punktacji jest szósty.

Monger ściga się specjalnie dopasowanym do siebie bolidem. Obsługę przyspieszenia ma na kierownicy. Ale hamuje już tradycyjnym pedałem. Wciska go protezą.

Triumf Maldonado

Powody do radości ma także Manuel Maldonado. Kuzyn znanego chyba wszystkim byłego kierowcy Formuły 1 Pastora Maldonado ścigał się z Mongerem - i wygrał drugie zawody. Wenezuelczyk triumfował w szalonym wyścigu. Było zimno, padał deszcz, dwukrotnie interweniował samochód bezpieczeństwa i wywieszono czerwoną flagę.
To pierwsze zwycięstwo Manuela Maldonado w wyścigach jednomiejscowych bolidów.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


źródło: fot. britishf3.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Podsumowanie weekendu w motorsporcie: Monger wystartował bez nóg i zdobył podium w Brytyjskiej Formule 3

Newsletter
Galerie zdjęć