Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie weekendu w motorsporcie: Walka o mistrzostwo świata w MotoGP wciąż nierozstrzygnięta
MotoGP

2017-10-30 - .     Tagi: Chilton, Dovizioso, Michelisz, Marquez, MotoGP, WTCC, Formuła Renault 2.0
Minionego weekendu poznaliśmy mistrzów świata w Formule 1, WRC i jeździe na żużlu. Za to wciąż nie wiadomo, kto będzie tegorocznym czempionem globu w MotoGP.

Marc Marquez miał szansę zapewnić sobie czwarty w karierze tytuł króla dwóch kółek na jedną rundę przed końcem sezonu, ale nie wykorzystał jej kończąc mokre GP Malezji na torze Sepang poza podium.

skrót Grand Prix

Zawodnik Hondy najpierw upadł w kwalifikacjach i zajął w nich tylko 7. miejsce. Następnie po świetnym starcie niespodziewanie wysunął się na prowadzenie w wyścigu, lecz jedynie na moment. Ostatecznie finiszował jako czwarty. Wygrał rywal Marqueza do mistrzostwa Andrea Dovizioso, po wyprzedzeniu partnera z Ducati - Jorge Lorenzo.

Ducati poleciło Lorenzo przepuścić Dovizioso, ale były trzykrotny mistrz świata twierdził, że nie dostrzegł wiadomości.

Podium uzupełnił Johann Zarco, który był liderem przez pierwsze okrążenia. Najszybciej w kwalifikacjach pojechał partner Marqueza - Dani Pedrosa. Ale w wyścigu musiał zadowolić się piątą lokatą.

Michael van der Mark występujący w zespole Tech 3 za chorego Jonasa Folgera w debiucie nie zdołał zapunktować. Zabrakło mu do szczęścia jednej pozycji.
Dovizioso mimo triumfu wciąż ma dużą stratę do Marqueza w klasyfikacji generalnej. Dzieli ich 21 punktów.

Pojedynek Włocha i Hiszpana rozstrzygnie się 12 listopada w Walencji.

GP Malezji - grid girls

Wygrane Michelisza i Chiltona w WTCC

W Azji wystartowały również Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych. Kierowcy rywalizujący w cyklu ścigali się na japońskim torze Twin Ring Motegi - znów bez lidera Hondy, długo przewodzącego klasyfikacji generalnej Tiago Monteiro. Portugalczyk nadal nie jest w stanie jeździć po ciężkim wypadku na testach.Podobnie jak było to dwa tygodnie wcześniej w Chinach, walczono z koszmarną pogodą. Najpierw tajfun zmusił do przeniesienia kwalifikacji z soboty na niedzielę. Niemniej jednak ta też była bardzo mokra.

Czasówkę wygrał Norbert Michelisz (Honda). Węgier zwyciężył również w wyścigu głównym, który skrócono tak jak zawody główne w Chinach. Ale tym razem kierowcy przynajmniej nie spędzili wszystkich pokonanych okrążeń za samochodem bezpieczeństwa i dostali pełne punkty.

urywki z wyścigu głównego

W wyścigu otwarcia, z odwróconą kolejnością na starcie, triumfował Tom Chilton jeżdżący Citroenem C-Elysee w zespole Sebastiena Loeba.

urywki z wyścigu otwarcia

Lider tabeli łącznej sezonu Thed Bjork zajął pozycje 4. i 5. W wyścigu otwarcia kierowca Volvo miał kolizję ze startującym dla Hondy w miejsce Monteiro Estebanem Guerrierim.Na dwie rundy przed końcem sezonu Bjork prowadzi w generalce z przewagą 16,5 punktu nad drugim Micheliszem. Szwed już zostałby prześcignięty, gdyby nie wykluczono kierowców Hondy z wyników eliminacji w Chinach.Karambol w Formule Renault 2.0 Eurocup

Na koniec wielki wypadek w wyścigu Formuły Renault 2.0 Eurocup na torze Barcelona-Catalunya. To trzeba zobaczyć.

W karambolu uczestniczyła m. in. Julia Pankiewicz. Na szczęście nikomu nic się nie stało.