Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup, Hiszpania, Kwalifikacje: Engelhart przed Giermaziakiem i Lukasem. Szczerbiński 10.

Christian Engelhart wygrał sobotnie kwalifikacje Porsche Supercup na torze Catalunya. Niemiec o zaledwie 0.003 pokonał drugiego Kubę Giermaziaka. Trzecie miejsce wywalczył Robert Lukas, do zdobywcy pole position tracąc 0.112 sekundy. Ostatni Polak Patryk Szczerbiński zajął dziesiąte miejsce, przejeżdżając okrążenie o prawie 0.6 sekundy wolniej niż Engelhart. Najlepszy na wczorajszym treningu Kevin Estre przyjął niecodzienną taktykę, oddając przywilej przystępowania do kwalifikacji jako pierwszy zespołowemu partnerowi Nickiemu Thiimowi. Reprezentant Hermes ATTEMPTO Racing ruszył do akcji ostatni i inaczej niż większość stawki swój rekordowy wynik uzyskał w końcówce kwalifikacji, zgarniając 7. pole. Giermaziak na okrążeniu wyjazdowym wyprzedził Lukasa - co zapowiadał już przed czasówką - dzięki czemu mógł rozpocząć walkę o pozycje na starcie niedzielnego wyścigu wcześniej niż zawodnik FORCH Racing.

Za Engelhartem i duetem Polaków uplasował się Sean Edwards, piąty był obrońca tytułu Rene Rast. Thiim zajął szóstą lokatę, dystansując siódmego Estre na 0.2 sekundy. Lider klasyfikacji generalnej Norbert Siedler uzyskał dopiero ósmy wynik, do najszybszego Engelharta tracąc prawie pół sekundy. Za nim sklasyfikowano dwóch debiutantów - Michaela Ammermullera i Szczerbińskiego.
Isaac Tutumlu po nieudanej przygodzie z WTCC powracający do Porsche Supercup w barwach polskiej ekipy FORCH Racing zajął 16. lokatę.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o 11:45. Zmagania będzie można obejrzeć na antenie TV4, Eurosport i Eurosport HD.