Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup: Rekordowe okrążenie van Lagena w kwalifikacjach w Monako, Polacy daleko

2015-05-22 - G. Filiks     Tagi: Monte Carlo, Lukas, Giermaziak, Porsche SuperCup, Wyniki, Kwalifikacje, Monako, Van Lagen
Jaap van Lagen wracający do Porsche Supercup, niespodziewanie wygrał kwalifikacje pucharu na ulicach Monako. Niestety, blado wypadli obaj polscy kierowcy - Robert Lukas zajął 10. miejsce, a Kuba Giermaziak był 11.

Van Lagen, który niedawno został kierowcą Łady w WTCC, uzyskał czas 1:35.691 - to rekord Porsche Supercup w Księstwie. Holender przebił o mniej niż 0.1 sekundy Philippa Enga. Austriak nie uniknął przygód na ciasnym, krętym i mało przyczepnym torze. Najpierw przestrzelił szykanę na wyjeździe z tunelu, przez co anulowano mu czas, potem uderzył w barierę i uszkodził karoserię swojego samochodu.

Początkowy lider Sven Muller urwał tylny spojler auta.

Zawodnicy mieli trudności nie tylko z bezbłędną jazdą, ale też tłokiem na trasie.

Giermaziak, który przed rokiem wygrał i czasówkę, i zawody w Księstwie, stracił do van Lagena aż 1.185 sekundy. Wicemistrz pucharu oraz wicelider klasyfikacji generalnej sezonu był szybszy, lecz jak Engowi skasowano mu najlepszy czas za wyjazdy poza tor. Lukas pokonał Giermaziaka o 0.150 sekundy.

Biorąc pod uwagę, jak ciężko wyprzedzać w Monako, Giermaziakowi będzie arcytrudno przebić się jak dwa tygodnie temu na torze Barcelona-Catalunya, gdzie finiszował drugi mimo startu z dziewiątego pola.