Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup: Słaby występ Polaków na Monzy
Porsche Supercup 2013

Porsche Supercup: Słaby występ Polaków na Monzy

2013-09-08 - P. Krupka     Tagi: Porsche SuperCup, Verva Street Racing
Kuba Giermaziak nie przełożył miejsca w drugim rzędzie na starcie na dobry wynik na mecie: kierowca VERVA Racing Team dojechał jako szósty, dając się wyprzedzić kilku kierowcom. Robert Lukas przedwcześnie zakończył rywalizację, a Patryk Szczerbiński uplasował się pod koniec drugiej dziesiątki. A wyścig wygrał Nicki Thiim.
Porsche Supercup 2013Porsche Supercup 2013
Duński kierowca startował z pole position i w pełni je wykorzystał, uciekając rywalom. Kuba Giermaziak co prawda dobrze wystartował i znalazł się na trzeciej pozycji, ale przejechał słabe pierwsze okrążenia i spadł aż na siódmą lokatę. Potem nie było lepiej.

Na trzecią pozycję - za Thiima i Michaela Ammermullera - wskoczył Kevin Estre, a czwarty jechał Christian Engelhart. Lider serii - Sean Edwards - tym razem także nie zaprezentował topowej formy. Starał się jednak walczyć o lepsze pozycje.
Na siódmym kółku Giermaziak dał radę wyprzedzić Michaela Christensena, ale na kolejne awanse zabrakło mu już czasu, bowiem rywale byli zbyt daleko. Do tego z tyłu zbliżał się Klaus Bachler. Polski kierowca ukończył więc zmagania na szóstej pozycji, ponownie za liderem serii, Seanem Edwardsem.
Robert Lukas zderzył się z Philippem Engiem i wycofał się z walki. Dziewiętnaste miejsce zajął Partyk Szczerbiński.

Nicki Thiim odrobił kilka punktów do lidera serii, Seana Edwardsa. Brytyjczyk ma 118 oczek, a drugi Thiim - 100. W walce o tytuł może się jeszcze liczyć Michael Ammermuller, który na koncie ma 94 punkty. Giermaziak jest piąty z 75. punktami. Pozostały jeszcze dwa wyścigi w Abu Zabi.
Porsche Supercup - Monza, wyścig (czołowa 10.)