Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche potwierdziło angaż Lotterera, Bambera i Tandy'ego do swojego prototypu LMP1

Zgodnie z przewidywaniami mediów Andre Lotterer, Earl Bamber i Nick Tandy zostali nowymi kierowcami Porsche LMP1 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC) na 2017 rok.

Lotterer dotąd ścigał się w LMP1 dla Audi, które opuściło WEC po sezonie 2016. Niemiec jest mistrzem świata sprzed czterech lat i trzykrotnym zwycięzcą 24-godzinnych zawodów Le Mans. Warto też wspomnieć, że wygrał japońską Formułę Nippon (aktualnie znaną jako Super Formuła), dwukrotnie był najlepszy w japońskiej serii Super GT w klasie GT500 i zaliczył jeden start w Formule 1 (w 2014 roku). Bamber i Tandy już byli związani z Porsche. W tym roku wystąpili w 24h Le Mans Porsche 911 RSR w kategorii GTE Pro. Nowozelandczyk oraz Brytyjczyk nawet już startowali Porsche LMP1 - ale tylko dwukrotnie, w 2015 roku... I wspólnie z Nico Hulkenbergiem z F1 od razu wygrali wtedy na Le Mans. Bamber został fabrycznym kierowcą Porsche po wygraniu w 2014 roku Porsche Supercup. Pokonał wówczas w walce o tytuł naszego Kubę Giermaziaka.

Lotterer, Bamber i Tandy zastąpili w składzie Porsche w LMP1 Marka Webbera, który zakończył karierę, a także dwóch tegorocznych mistrzów świata - Marca Lieba i Romaina Dumasa.
Bamber będzie startował za Webbera razem z Timo Bernhardem i Brendonem Hartleyem, zaś Lotterer i Tandy za Lieba i Dumasa razem z Neelem Janim.

Vanthoor i Werner w składzie GT

Wolne miejsca po Bamberze i Tandym w składzie kierowców Porsche w wyścigach aut GT zajęli utytułowany Laurens Vanthoor oraz Dirk Werner. Pierwszy przychodzi z Audi, drugi z BMW. Belg i Niemiec będą jeździć w amerykańskiej serii IMSA WeatherTech SportsCar Championship.Jeszcze jednym nowym, fabrycznym kierowcą Porsche został tegoroczny mistrz Porsche Supercup - Sven Muller. Ale nie wiadomo, gdzie będzie startował.