Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Race of Champions: Guerra niespodziewanym zwycięzcą turnieju indywidualnego
Race of Champions

Race of Champions: Guerra niespodziewanym zwycięzcą turnieju indywidualnego

2019-01-21 - G. Filiks     Tagi: Wyścig Mistrzów, Guerra, RoC, Race of Champions
Benito Guerra nieoczekiwanie wygrał niedzielną, indywidualną rywalizację w Race of Champions. Meksykański rajdowiec sprawił sensację przed własną publicznością.

Race of Champions - skrót turnieju indywidualnego

Były mistrz PWRC zmierzył się w finale zawodów rozegranych wewnątrz stadionu Foro Sol na torze Formuły 1 imienia braci Rodriguez z byłym mistrzem świata w wyścigach długodystansowych i zwycięzcą 24h Le Mans, a zarazem debiutantem w Wyścigu Mistrzów, Loicem Duvalem. Guerra zdołał pokonać Francuza 2:0. Najpierw był lepszy w pojedynku za sterami samochodów rallycrossowych RX Supercar Lite, następnie triumfował w starciu superlekkimi autami sportowymi Vuhl 05.

Guerra zwyciężył turniej jako jedyny kierowca rajdowy w stawce. 33-latek, startujący ostatnio w WRC 2, w drodze po trofeum pokonał także m. in. dwóch aktywnych kierowców F1 - czterokrotnego mistrza świata Sebastiana Vettela i Pierre'a Gasly'ego. Pierwszego w grupie, drugiego w ćwierćfinale.
Race of ChampionsRace of Champions
RoC w Meksyku zostało zdominowane przez zawodników z tego kraju. W półfinałach oglądano aż trzech reprezentantów gospodarzy. Guerra wyeliminował na tym etapie Estebana Gutierreza (byłego kierowcę F1), a Duval wygrał z Patricio O'Wardem (mistrzem Indy Lights).

Wcześniej wydawało się, że kandydatem do końcowej wygranej może być Mick Schumacher. Syn byłego siedmiokrotnego mistrza świata F1 Michaela Schumachera i czempion Europejskiej F3 wyeliminował w grupie Vettela (swojego partnera w drużynie Niemiec podczas sobotniego Pucharu Narodów). Jednak w ćwierćfinale zdecydowanie uległ Gutierrezowi.
Nieudany występ zaliczył zeszłoroczny zwycięzca turnieju David Coulthard. Były wicemistrz świata F1 tak jak Vettel odpadł w grupie, z pojedynczym zwycięstwem na koncie.

Sobotni zdobywcy Pucharu Narodów - Tom Kristensen oraz Johan Kristoffersson - zostali wyeliminowani w fazie ćwierćfinałowej. Dziewięciokrotny trimfator 24h Le Mans i były mistrz świata w wyścigach długodystansowych nie sprostał Duvalowi, a dwukrotny mistrz świata w rallycrossie O'Wardowi.