Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Race of Champions: Kristensen i Solberg zdobyli Puchar Narodów na Barbadosie, rolowanie Lopeza (wideo)
Race of Champions: Kristensen i Solberg zdobyli Puchar Narodów

2014-12-13 - G. Filiks     Tagi: Solberg, Kristensen, Race of Champions, Wyścig Mistrzów, Barbados
Tom Kristensen i Petter Solberg tworzący Team Nordycki wygrali Puchar Narodów zawodów Race of Champions 2014 na Barbadosie.Dziewięciokrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans oraz były mistrz świata w rajdach i aktualny w rallycrossie pokonali w finale Team Szkocji, reprezentowany przez Davida Coultharda (były wicemistrz świata Formuły 1) i kobietę Susie Wolff (testerka w F1).
Race of Champions: Kristensen i Solberg zdobyli Puchar NarodówRace of Champions: Kristensen i Solberg zdobyli Puchar Narodów
Potyczka składała się z trzech wyścigów na torze Bushy Park Circuit, podzielonym na dwa pasy.

W pierwszych zawodach, Kristensen wygrał z Wolff pojedynek w Audi R8 LMS.

Następnie Coulthard wyrównał stan rywalizacji, zwyciężając Solberga w wyścigu rallycrossowymi Volkswagenami Polo.
W trzecim i rozstrzygającym starciu, Kristensen zmierzył się z Coulthardem za sterami kapitalnych Arieli Atomów.

Losy walki o triumf zadecydowały się na ostatnim zakręcie, na którym Coulthard wypadł w żwir, tym samym otworzył Kristensenowi drogę do pewnego zwycięstwa.

Team Nordycki osiągnął finał, pokonując 2:1 w półfinale Francję, której barw bronili Romain Grosjean (kierowca F1, indywidualny zwycięzca poprzedniej edycji RoC) oraz Esteban Ocon (mistrz Europejskiej Formuły 3).
W drugim półfinale, Szkocja wygrała 2:1 z gospodarzami imprezy. Mało znani kierowcy z Barbadosu Rhett Watson i Dane Skeete niespodziewanie wyszli wspólnie z duetem Coulthard-Wolff z grupy B, eliminując reprezentowane przez wielkie gwiazdy zespoły Australii oraz USA.

Z grupy A nie udało się awansować teamom Ameryk i Młodych Gwiazd.
Startujący dla pierwszej z wymienionych drużyn mistrz WTCC - Jose Maria Lopez najpierw miał awarię silnika w Buggy, a potem rolował monstrualnym pickupem 'Stadium Super Truck'.

Rywalizacja indywidualna Wyścigu Mistrzów w niedzielę.

źródło: autosport.com