Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Red Bull X-Fighters 2012: Thomas Pages oczarował publiczność w Monachium
Red Bull X-Fighters 2012: Monachium, Niemcy

Red Bull X-Fighters 2012: Thomas Pages oczarował publiczność w Monachium

2012-08-12 - A. Miklewska     Tagi: Red Bull X-Fighters, Freestyle, Freestyle Motocross, Red Bull, FMX
Na Stadionie Olimpijskim w Monachium, Thomas Pages nie miał sobie równych. Oczarował publiczność i pokonał obecnego mistrza Red Bull X-Fighters, Dany'ego Torres'a. W związku z tym walka o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rozstrzygnie się w Sydney. Thomas Bages wygrał zawody z serii Red Bull X-Fighters po raz pierwszy w karierze. Latający Francuz wykonał trzy najtrudniejsze triki i nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. Dzięki temu oszałamiającemu zwycięstwu, Thomas Pages jest razem z Levi Sherwood'em na szczycie klasyfikacji generalnej. Finał w Sydney będzie zacięty. Przed przyjazdem do Monachium Levi Sherwood mial 80-punktową przewagę nad rywalami, ale po rozczarowującym, szóstym miejscu w Monachium stracił panowanie na liście. Thomas Pages pokonał go w ćwierć-finale.

Thomas Pages: "Miałem dzisiaj wiele gorących sztuczek w zanadrzu i czułem, że tłum pcha mnie do ich wykonania. To były najstraszniejsze zawody w moim życiu."
Rozstrzygnięcie serii Red Bull X-Fighters już 6 października w Sydney.