Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Lewandowski mistrzem International GT Open
Andrzej Lewandowski w International GT Open

Starty Polaków w weekend: Lewandowski mistrzem International GT Open

Andrzej Lewandowski został minionego weekendu mistrzem serii wyścigowej International GT Open.

Polak sięgnął po tytuł w klasie AM, jeżdżąc Lamborghini Huracanem GT3 w duecie z Brazylijczykiem Giulio Borlenghim.

Podczas finałowej rundy sezonu, rozegranej na torze Barcelona-Catalunya, Lewandowski zdobył podium i w sobotę, i w niedzielę, aczkolwiek nie zwyciężył żadnego z wyścigów. W pierwszym wspólnie ze swoim zmiennikiem zajął 3. miejsce, w drugim uplasował się na 2. pozycji. W Hiszpanii startowało łącznie pięcioro polskich kierowców. Pozostała czwórka tworzyła dwie załogi. Byli to Mateusz Lisowski i Marcin Jedliński oraz Gosia Rdest i Stanisław Jedliński.

Z dobrej strony pokazał się też Lisowski, który m. in. zajął 3. miejsce za sterami Audi R8 LMS w sobotnich kwalifikacjach w klasie Pro-Am. Niestety, sam wyścig nie ułożył się po jego myśli. Gdy oddał auto Marcinowi Jedlińskiemu, ten wpadł nim w żwir. W niedzielę zaś Lisowski ścigał się samotnie... i dostał karę za kolizję, co skończyło się 10. pozycją.

Tymczasem Rdest i Stanisław Jedliński (także Audi R8 LMS) zajęli 6. miejsce w AM w sobotę i 5. w niedzielę.

Dodajmy, że Lewandowski powtórzył sukces Michała Broniszewskiego, który został mistrzem International GT Open w 2009 roku (w klasie GTS).

Powrót Dreszera w europejskim NASCAR

Maciej Dreszer wrócił do NASCAR Whelen Euro Series na ostatnią eliminację sezonu, rozegraną na belgjskim torze Zolder.

Polak jeżdżący Toyotą Camry popisał się 2. miejscem w kwalifikacjach klasy Elite 2, ale w samych wyścigach już nie było tak dobrze.Nasz rodak rozpoczynał pierwsze zawody z siódmego pola, bo został ukarany za incydent na treningu. Z czasem odzyskał drugą pozycję, lecz nie osiągnął mety. Znalazł się w żwirze po starciu z atakującym go rywalem.

W niedzielę Dreszer spadł na koniec stawki w zamieszaniu na początku wyścigu, a ostatecznie zajął 9. miejsce.

Karkosik kończy sezon Euroformuły Open na 8. miejscu

Alex Karkosik został sklasyfikowany na 8. pozycji w tegorocznym sezonie Euroformuły Open. Tym samym powtórzył wynik z ubiegłego roku.Mogło być lepiej, gdyby 18-latek nie ominął ostatnich dwóch rund sezonu.

Najlepszym wynikiem Karkosika w wyścigu jest 2. lokata, wywalczona w czerwcu na słynnej pętli Spa-Francorchamps.