Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  SuperEnduro: Błażusiak wygrał inaugurację sezonu w Łodzi
SuperEnduro: Błażusiak wygrał inaugurację sezonu w Łodzi

2012-12-09 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, SuperEnduro, Błażusiak, Łódź
Tadeusz Błażusiak zwyciężył rozegrane wczoraj na łódzkiej Atlas Arenie pierwsze zawody nowego sezonu mistrzostw świata SuperEnduro.

Reprezentant ORLEN Teamu motocyklem KTM minął metę pierwszy dwóch z trzech finałowych zawodów. Wygrał starcie nr 1 i 3, zaś w drugim uznał wyższość Johnny'ego Walkera. Jechał przed nim jeszcze David Knight, ale się poślizgnął. "Taddy" zgromadził łącznie 57 punktów, o 6 więcej niż drugi Walker i 16 niż trzeci Knight. Błażusiak, który triumfował w Łodzi również rok temu, jest szczęśliwy tym bardziej, iż wskutek niedawnego upadku miał kłopoty zdrowotne i nie wiedział, czy w ogóle wystartuje.

„Należą się duże podziękowania dla moich fizjoterapeutów. Wygranie tych zawodów, biorąc pod uwagę okoliczności, sprawiło mi podwójną satysfakcję". - mówił uradowany. Do Atlas Areny zawitało 10 tysięcy widzów. Poza Błażusiakiem zwyciężył także Tomasz Gollob debiutujący w SuperEnduro. Były żużlowy mistrz świata mimo niegroźnego upadku okazał się najlepszy w wyścigu pokazowym. Pierwsze miejsce zdobył jeszcze Paweł Szymkowski, który rywalizował wśród juniorów.
Sezon 2012-2013 mistrzostw świata SuperEnduro ma liczyć trzy rundy. Kolejna zostanie rozegrana 9 marca we Francji, ostatnia prawdopodobnie na terenie Hiszpanii. Jej termin pozostaje nieznany.