Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Susie Wolff szefową zespołu Formuły E
Susie Wolff szefową zespołu Formuły E

Susie Wolff szefową zespołu Formuły E

2018-06-27 - G. Filiks     Tagi: Susie Wolff, Formuła E, Venturi
Susie Wolff - jeden z najbardziej znanych kierowców płci pięknej w wyścigach samochodowych ostatnich lat - została szefową zespołu jeżdżącego w elektrycznej Formuły E.

Brytyjka objęła pieczę nad teamem Venturi, plasującym się na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej sezonu 2017/2018. Została też udziałowczynią monakijskiej ekipy, założonej przez markę Venturi oraz hollywoodzkiego aktora Leonardo DiCaprio.
Susie Wolff szefową zespołu Formuły ESusie Wolff szefową zespołu Formuły E
Wolff, która wcześniej nosiła nazwisko Stoddart, w latach 2006-2012 startowała w popularnej niemieckiej serii wyścigowej samochodów turystycznych DTM. Ale osiągała w wymagających mistrzostwach bardzo słabe wyniki. Jej największym osiągnięciem było 13. miejsce. Mimo tego potem znalazła się w Formule 1. Była tam najpierw jako kierowca rozwojowy, a później testowy.

Pod koniec 2015 roku zakończyła sportową karierę. Co warte podkreślenia, prywatnie 35-latka jest żoną "Toto" Wolffa, obecnie szefa Mercedesa w sportach motorowych, a w przeszłości m. in. udziałowca związanej z niemiecką marką firmy HWA, która jednocześnie współpracuje z Venturi w Formule E i od sezonu 2018/2019 będzie dostarczać stajni napęd.
"Toto" Wolff bez wątpienia odegrał dużą rolę w niespodziewanym transferze Susie do F1. Wydaje się, że i tym razem miał wpływ na zawodowe losy małżonki.

Warto przypomnieć też, że w następnym sezonie Formuły E jednym z kierowców Venturi będzie Felipe Massa, wicemistrz świata Formuły Jeden z 2008 roku i były kolega zespołowy swojej przyszłej szefowej.
Susie Wolff szefową zespołu Formuły ESusie Wolff szefową zespołu Formuły E

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Peugeot 508 Sport Engineered Concept - zwiastun modelu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Susie Wolff szefową zespołu Formuły E

Newsletter
Galerie zdjęć