Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  VLN: Verva Racing Team tuż za podium w 5. rundzie. Giermaziak i Rosina zajęli 2. miejsce w klasie

Piąta runda długodystansowego cyklu VLN Langstreckenmeisterschaft Nurburgring padła łupem ekipy Phoenix Racing, która wystawiła Audi R8 LMS dla Mattiasa Ekstrema, Timo Schneidera i Franka Stipplera. Zwycięzcy minęli metę 4-godzinnego wyścigu o ponad półtorej minuty szybciej niż zespół w składzie Sabine Schmitz i Klaus Abbelen, używający Porsche 911 GT3 R. Tym samym Audi okazało się piątym producentem, który wygrało rundę tegorocznego cyklu po triumfach aut marek BMW, Mercedes, Ferrari i Porsche. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowano zwycięzców kategorii CUP2, team Manthey Racing z pucharowym Porsche 911 GT3 Cup 997 dla Wolfganga Kohlera, Franka Kralinga i Christiana Menzela. Za nimi dojechali pechowcy z poprzedniej rundy, Verva Racing Team ze Stefanem Rosiną i Jakubem Giermaziakiem w bliźniaczym aucie. Polski zespół wyścigowy przegrał podium i wygraną w klasie o niewiele ponad minutę. Występ był przede wszystkim etapem przygotowań do rundy Porsche Super Cup na Nurburgrignu.