Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Visoiu awansował do GP2
Visoiu awansował do GP2

2015-03-07 - G. Filiks     Tagi: GP2, Rapax, Visoiu
Robert Visoiu jeżdżący przez ostatnie trzy lata w serii wyścigowej GP3, awansował do GP2 na sezon 2015.

19-letni Rumun będzie startował jako kierowca zespołu Rapax obok innego nowicjusza Siergieja Sirotkina.

Visoiu nigdy nie uplasował się w klasyfikacji generalnej GP3 w czołowej dziesiątce, ale wygrał tam dwa wyścigi i zdobył dwa inne podia.

„Jesteśmy zachwyceni, że taki młody talent zaczyna swoją drogę w GP2 z nami".
- mówił szef Rapax, Gianfranco Sovernigo.
„Zawodnik pokroju Roberta, będący już czołową postacią w rumuńskim motorsporcie choć ma dopiero 19 lat, zaufał Rapax i spróbujemy pomóc mu jak najlepiej naszą wiedzą oraz doświadczeniem". - dodał

Rapax ubiegłego roku zajęło 9. pozycję w tabeli zespołów GP2, wystawiając Adriana Quaife-Hobbsa oraz Simona Trummera. Obaj stanęli raz na podium.

W GP2 zostało sześć wolnych kokpitów na nowy sezon, który ruszy w trzeci weekend kwietnia w Bahrajnie.