Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Volkswagen Castrol Cup - wideorelacja z finałowej rundy sezonu 2014 na Torze Poznań
Volkswagen Castrol Cup

W poprzedni weekend rozegrano ostatnią tegoroczną rundę Volkswagen Castrol Cup. Finał sezonu polskiego pucharu VW Golfa odbył się na torze Poznań. W stolicy Wielkopolski mistrzowską koronę założył faworyt Robertas Kupcikas z Litwy mimo, że nie stanął na podium żadnego z dwóch wyścigów.

Drugie miejsce zajął Jeffrey Kruger z RPA, a podium sezonu uzupełnił najlepszy Polak - Janek Kisiel, po zaciętym pojedynku z Marcusem Fluchem (Szwecja).

Obok Kupcikasa czy Kisiela, bohaterem poznańskich zmagań był Jakub Litwin, który wygrał pierwsze zawody, zaś w drugich uległ tylko zdobywcy pole position Krugerowi. Kibice dodatkowo zobaczyli za kierownicą wyścigowego Golfa m. in. utytułowanego kartingowca Karola Basza, czy złotego medalistę olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim Zbigniewa Bródkę.