Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Volkswagen Scirocco R-Cup - Maciej Steinhof po wyścigach na Nurburgring
Maciej Steinhof

Volkswagen Scirocco R-Cup - Maciej Steinhof po wyścigach na Nurburgring

2010-08-10 - Ł. Łuniewski     Tagi: Nurburgring, Steinhof, Volkswagen Scirocco R Cup
Krakowianin Maciek Steinhof jest wciąż liderem europejskiego pucharu wyścigowego Volkswagen Scirocco R Cup. Maciek obronił pierwszą pozycję w klasyfikacji w dwóch stratach na słynnym niemieckim torze Nurburgring.

Odbyły się tu dwa wyścigi wciągu jednego weekendu. Maciek zna tor, startował tu wcześniej w Volswagen Polo Cup. Mimo to krakowianin zaczął niezbyt szczęśliwie - od 7. pozycji startowej w kwalifikacjach. Po starcie było już o wiele lepiej - Maciek błyskawicznie ruszył z miejsca i szybko przebił się na 2. miejsce. Na nim bezpiecznie dojechał do mety, wygrał Hindus Patel. W drugim wyścigu pierwsza ósemka startowała w odwrotnej kolejności, Maciek znów ruszał z 7. pola. Ponownie ruszył w piorunującym tempie, na prostej startowej wskakując już na 4. pozycję. Po pierwszej sekcji zakrętów miał jednak ogromnego pecha - na dohamowaniu został staranowany przez zawodników walczących o pozycję z tyłu. Samochód Maćka obróciło i został uderzony przez kolejnych kierowców. Auto nie nadawało się do jazdy, kierowca musiał się wycofać. Zawody wygrał Niemiec Larisch. To był dla mnie pechowy weekend, ale nie rozpaczam, bo jestem wciąż liderem pucharu z dość dobrą przewagą - komentował Maciek Steinhof, którego wyniki można śledzić na stronie www.msteinhof.com

Cieszę się z moich startów, dwukrotnie wystrzeliłem do przodu w w idealnym momencie. Gdyby nie wypadek, któremu nie zawiniłem, mogłem walczyć o podium w drugim wyścigu, a może nawet o wygraną. Najważniejsze, że w połowie sezonu jestem liderem.

źródło: informacja prasowa