Motorsport  »  Aktualności  »  WMMP 2011: V runda Mistrzostw Polski w Poznaniu - Andreas Meklau Mistrzem Polski
Andread Meklau

2011-08-08 - A. Miklewska     Tagi: Mistrzostwa Polski, WMMP, Meklau, Poznań
Piąta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski była bardzo udany dla Andreasa Mekalu. Zespół GRANDys duo może być dumny ze swojego lidera. Wygrał on we wspaniałym stylu w klasie Superstock 1000 i przypieczętował tym samym, na dwa wyścigi przed końcem sezonu, swój tytuł mistrzowski. Dzięki temu podczas ostatniej rundy we wrześniu będzie mógł pojechać w klasie Superbike i też walczyć o tytuł. Po sukcesie w klasie Superstock 1000, Andy wygrał także w klasie Superbike. Czwarte miejsce wywalczył lider klasyfikacji generalnej Greg Junod Doskonale pojechał także w klasie Supersport - Daniel Bukowski i mógł powalczyć o pierwszą pozycję. Niestety uślizg koła spowodował upadek zawodnika. Po powrocie na tor Daniel odrobił kilka pozycji i ostatecznie zajął jedenastą lokatę i pozostał liderem klasyfikacji generalnej.  Czwarte miejsce  w klasie Superstock 600 Junior wywalczył Kuba Wróblewski. Andreas Meklau (Mistrz Polski klasy Superstock 1000): "Weekend ułożył się perfekcyjnie i cieszę się bardzo z kolejnych tytułów. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Suzuki GRANDys duo, sponsorom i kibicom, którzy dziś nam dopingowali. Mam nadzieję, że we wrześniu stoczymy piękny pojedynek z Gregiem o tytuł w klasie Superbike."
Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: "Andy był dziś niesamowity i zdobyte tytuły są w pełni zasłużone. Smak sukcesu psuje troszkę wpadka Daniela, ale najważniejsze, że nadal jest liderem klasyfikacji generalnej i walczy o tytuł. Najbardziej szkoda Grega, który chciał powalczyć dziś z Andym, ale motocykl odmówił współpracy i musieliśmy ratować sytuację. Dziękuję Sławkowi za pomoc, kosztem swojego startu pomógł Gregowi utrzymać pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Mam nadzieję, że na ostatniej rundzie zdobędziemy resztę tytułów, które są w naszym zasięgu i godnie zakończymy sezon. Dziękuję wszystkim członkom zespołu za ciężką pracę przez cały weekend."