Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WTCC, Tianma: Menu znów najszybszy w czasówce. Świetny układ dla Huffa
WTCC, Tianma: Menu znów najszybszy w czasówce. Świetny układ dla Huffa

2011-11-05 - M. Zabolski     Tagi: WTCC, Huff, Menu, Tianma
Alain Menu w Chevrolecie Cruze wygrał sesję kwalifikacyjną przed rundą Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na chińskim Tianma Cirucuit. Szwajcar odnotował czwarte pole position w tym sezonie, a drugie z rzędu. Za nim w czasówce uplasował się kolega z zespołu, Robert Huff. Dla Brytyjczyka kwalifikacje ułożyły się niemal idealnie, ponieważ w drugim wyścigu wystartuje z pierwszego pola, za 10. miejsce w Q1. Dobra czasówka Huffa to zmartwienie dla prowadzącego w klasyfikacji rocznej, Yvana Mullera. Francuz mający przewagę 13 punktów, do pierwszego wyścigu w Szanghaju ruszy dopiero jako siódmy. Co ciekawe, mistrz świata zajął identyczną pozycję w pierwszej sesji, ale ta daje mu P4 w Race 2. Tymczasem drugi rząd w pierwszym wyścigu utworzą klienci BMW, Colin Turkington i Norbert Michelisz. Na półtorej minuty przed końcem Q2 w tabeli czasów nieoczekiwanie na pierwszym miejscu widniał Colin Turkington. Jego wynik udało się w końcu przebić Robowi Huffowi, ale w ostatniej chwili podwójne pole position odebrał mu Alain Menu. Q1 było przerwane czerwoną flagą po wycieczce w żwir chińskiego gwiazdora driftingu, Charlesa NG.