Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wideo: 10 najlepszych kierowców w historii Niemiec

Być może żaden kraj nie ma tak wybitnych kierowców wyścigowych jak Niemcy. U naszego zachodniego sąsiada narodzili się rekordzista Formuły 1 Michael Schumacher, czy Sebastian Vettel. Kto jeszcze? Elektryczna Formuła E stworzyła ranking 10 największych legend niemieckiego motorsportu.

10. Stefan Bellof

Jeden z wielkich straconych talentów w sportach motorowych, Bellof w 1984 roku był już mistrzem świata w wyścigach samochodów sportowych.

Jego jazda po 3. miejsce w mokrym GP Monako w sezonie 1984 była próbką tego, co mógł osiągnąć, gdyby nie zginął na torze Spa rok później.

9. Hans-Joachim Stuck

Syn jednej ze sław przedwojennej historii, Stuck wystartował w 74 Grand Prix w latach 70. Ale to w wyścigach samochodów sportowych i turystycznych zdobył szereg tytułów.

8. Jorg Muller
Muller był jednym z najlepszych kierowców, którzy nigdy nie ścigali się w Formule 1, pomimo udziału w wielu testach. Ale był mistrzem w Formule Ford, F3, F3000, wyścigach samochodów turystycznych, sportowych i GT!

7. Bernd Rosemeyer

As sprzed wojny, górujący na torze Nurburgring, na którym wygrał w zaledwie drugim starcie w Grand Prix.

Rosemeyer zginął podczas próby ustanowienia nowego lądowego rekordu prędkości swoim bolidem Auto Union w 1938 roku.

6. Frank Biela

Biela to 5-krotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans, który pokazał swoją wartość również w zawodach samochodów turystycznych.

Zdobywał mistrzowskie tytuły w tin-topach w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii w czasach najbardziej zaciętej rywalizacji.

5. Bernd Schneider

Jego kariera w F1 nigdy nie rozkwitła, ale Schneider był asem w wyścigach GT i zawodach samochodów turystycznych.

Został pięć razy mistrzem DTM, dwukrotnie sięgnął po tytuł w FIA GT i raz w trwającej krótki serii ITC.

4. Sebastian Vettel

Najmłodszy mistrz świata F1 w historii, Vettel zdobył cztery tytuły z rzędu w latach 2010-2013. Wspólnie z Michaelem Schumacherem wywalczył też pięć razy z rzędu Puchar Narodów w Race of Champions (Wyścigu Mistrzów).

3. Walter Rohrl

Dwukrotny mistrz świata w rajdach, Rohrl był równie szybki na torach wyścigowych, co na odcinkach specjalnych.

Wygrał 24h Le Mans, został legendą na Nurburgringu. Rohrl był maksymalnie wszechstronny.

2. Rudolf Caracciola

Caracciola był jednym z największych kierowców przedwojennej ery. Zdobył trzy tytuły mistrza Europy.

Jako pierwszy zyskał przydomek Regenmeister, ze względu na swoje niesamowite umiejętności w mokrych warunkach pogodowych.

1. Michael Schumacher

Schumacher to gigant współczesnej ery i kierowca mający na koncie więcej mistrzowskich tytułów oraz zwycięstw w F1 niż którykolwiek inny zawodnik.

Jego rekord 7 mistrzowskich tytułów i 91 wygranych to niewiarygodne osiągnięcie, które może nie zostać poprawione nigdy.