Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wideo: Pierwszy wyścig BMW w DTM od 18 lat. Się działo!

2012-05-02 - G. Filiks     Tagi: BMW, Hockenheim, DTM, Wideo, Video
BMW nakręciło mini relację ze swojego wielkiego powrotu do serii DTM po 18 latach przerwy. Ubiegłego weekendu sześć samochodów bawarskiej marki konkurowało z Audi i Mercedesami na torze Hockenheimring podczas rundy otwierającej tegoroczny sezon Deutsche Tourenwagen Masters.
Nadspodziewanie dobrze BMW wypadło w kwalifikacjach. Chyba nikt się nie spodziewał, że aż cztery wozy koncernu z Monachium dostaną się do pierwszej dziesiątki, a Dirk Werner wywalczy trzecie pole. Słabiej pojechali tylko Amerykanin Joey Hand i Brazylijczyk Augusto Farfus, którzy zajęli odpowiednio 16. oraz 19. miejsce.
Wyścig okazał się już trudniejszą przeprawą. Najlepiej rokujący Werner po słabym starcie został obrócony przez Ralfa Schumachera i spadł w czeluście końca stawki. Podczas tego samego zdarzenia Schumacher potrącił także Bruno Spenglera, uniemożliwiając Kanadyjczykowi dotarcie do mety.
Po licznych starciach z rywalami zawodów nie ukończył także panujący mistrz serii Martin Tomczyk. Farfus i Hand pojechali na miarę tego, co pokazali w kwalifikacjach, plasując się poza pierwszą dziesiątką. Powód do dumy dała BMW ostatnia nadzieja - Farfus, który po równej jeździe zdobył dobrą szóstą lokatę, przymierzając się nawet do piątego Mike'a Rockenfellera w Audi.
Pierwszy wyścig BMW w DTM po wieloletniej przerwie szef działu motorsportu marki Jens Marquardt ocenił bardzo pozytywnie. A co myślicie Wy?
Wideo: Pierwszy wyścig BMW w DTM od 18 lat. Się działo!Wideo: Pierwszy wyścig BMW w DTM od 18 lat. Się działo!Wideo: Pierwszy wyścig BMW w DTM od 18 lat. Się działo!Wideo: Pierwszy wyścig BMW w DTM od 18 lat. Się działo!