Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Wyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Hiszpanii
Wyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Hiszpanii

Wyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Hiszpanii

2018-10-24 - G. Filiks     Tagi: Biesiekirski, Wyścigi motocyklowe
17-letni Piotr Biesiekirski w swoim debiutanckim sezonie w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii wywalczył tytuł drugiego wicemistrza klasy Open 600. Przed decydującą rundą reprezentant ekipy Euvic The Good Racing miał nawet szansę na tytuł mistrzowski, ale z powodu kontuzji nie mógł wystartować w dwóch ostatnich wyścigach w andaluzyjskim Jerez de la Frontera.
Wyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw HiszpaniiWyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Hiszpanii
Biesiekirski imponował przez cały sezon, za sterami Hondy CBR600RR w sumie pięć razy stając na podium mistrzostw Hiszpanii, z czego dwukrotnie na jego najwyższym stopniu. W międzyczasie Polak zadebiutował w mistrzostwach Europy Moto2, najpierw dwukrotnie punktując na torze Motorland Aragon, a następnie walcząc we wrześniu o dziewiąte miejsce w Jerez de la Frontera. To właśnie wywrotka na ostatnim okrążeniu tego wyścigu zakończyła się dla nastolatka kontuzją lewej ręki, z powodu której musiał opuścić nie tylko wyścig mistrzostw Europy w Albacete, ale także finał mistrzostw Hiszpanii.

„Mistrzostwa Hiszpanii to jedna z najmocniejszych serii krajowych na świecie, dlatego sam fakt, że w moim debiutanckim sezonie walczyłem w nich o tytuł, wygrywałem wyścigi i stawałem na podium, to dla mnie ogromny sukces". - mówi Biesiekirski, który w 2016 roku zdobył Puchar Polski klasy Moto3.
Wyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw HiszpaniiWyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Hiszpanii
„Naszym celem była w tym roku walka o podium, a osiągnęliśmy znacznie więcej. Nigdy nie zapomnę okrążenia honorowego z polską flagą w ręce po moim pierwszym zwycięstwie na torze Navarra, czy wygranej mimo złamanej ręki w Aragonii".

„Przed decydującą rundą traciłem do lidera tylko 14 oczek na 50 możliwych do zdobycia i bardzo chciałem stanąć do walki, ale odradzali mi tego lekarze, z naczelnym chirurgiem gwiazd MotoGP, doktorem Xavierem Mirem na czele. Wróciłem już do lekkich treningów, ale kolejna wywrotka mogłaby wyeliminować mnie z akcji na dłużej, dlatego z ciężkim sercem postanowiliśmy zrezygnować ze startu w Jerez i skupić się na przygotowaniach ostatniej rundy mistrzostw Europy Moto2, która odbędzie się w listopadzie w Walencji i podczas której na pewno nie zabraknie mnie w akcji".

„Co prawda ostatecznie zająłem w mistrzostwach Hiszpanii trzecie miejsce, ale tytuł drugiego wicemistrza to dla mnie nadal wielkie osiągnięcie i powód do dumy. Dziękuję całemu zespołowi Euvic The Good Racing za niestrudzoną pracę przez cały rok, a także polskim kibicom, którzy zawsze gorąco mnie dopingują, zarówno na trybunach, jak i na odległość. Dzięki!"

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid na torze Gotland Ring


źródło: informacja prasowa, fot. facebook.com/PiotrekBiesiekirskiOfficial/

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Wyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Hiszpanii

Podobne: Wyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Hiszpanii
Podobne galerie: Wyścigi motocyklowe: 17-letni Polak na podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Hiszpanii
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit
Galerie zdjęć
Newsletter