Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel, DP¦: Polska mistrzem ¶wiata trzeci raz z rzędu!
Żużel, DP¦: Polska mistrzem ¶wiata trzeci raz z rzędu!

2011-07-16 - M. Zabolski     Tagi: Żużel, Gollob, Hampel, DP¦
Tak samo jak rok temu, reprezentacja Polski na żużlu obroniła tytuł mistrzowski w Drużynowym Pucharze ¦wiata. Na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim gwiazd± wieczoru był dobrze znany lokalnym kibicom, Tomasz Gollob - najskuteczniejszy zawodnik finału z dorobkiem 17 punktów. Każdy z naszych reprezentantów potrafił wygrać minimum 1 bieg, a ten kluczowy zwyciężył w przedostatniej potyczce, Jarosław Hampel. Australijczycy, którzy dostali się do finału kuchennymi drzwiami przez czwartkowe baraże, jako jedyni nawi±zywali wyrównany pojedynek z biało-czerwonymi. ¦wietnie jeĽdzili przede wszystkim Chris Holder (15 pkt) i Jason Crump (13), ale w końcówce zawodów, żużlowcy z Antypodów nie wytrzymali wysokiego tempa Polaków i przegrali sze¶cioma punktami. Br±z przypadł Szwedom (najskuteczniejszy Fredrik Lindgren - 12), którzy tylko o jeden punkt okazali się lepsi od Duńczyków (Kenneth Bjerre - 10). Ci drudzy zajęli ostatnie miejsce, mimo że do sobotniego finału awansowali po zwycięskim półfinale. Szanse na podium dla Danii zniknęły, gdy w przedostatnim biegu upadek zaliczył Nicki Pedersen.