Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Dominacja Hampela w GP Skandynawii, Kasprzak też na podium!
Żużel: Dominacja Hampela w GP Skandynawii, Kasprzak też na podium!

2014-09-27 - G. Filiks     Tagi: Żużel, Hampel, Wyniki, Grand Prix, Kasprzak, SGP, Szwecja, Speedway
Jarosław Hampel odbudował się po serii słabych występów i w wielkim stylu wygrał żużlową Grand Prix Skandynawii w Sztokholmie, przedostatnią tegoroczną rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata. Na podium zawodów stanął również drugi reprezentant Polski, Krzysztof Kasprzak.

Hampel był klasą sam dla siebie - zwyciężył wszystkie siedem biegów, do których przystąpił. W finale prowadził od startu do mety. Dzięki zdobyciu kompletu 21 punktów, aktualny wicemistrz świata powrócił do czołowej ósemki klasyfikacji generalnej, mającej zagwarantowany udział w następnym sezonie SGP. Za plecami "Małego", Kasprzak stoczył pojedynek o drugie miejsce z Gregiem Hancockiem, wracającym do startów po ominięciu ostatniego GP Nordyckiego z powodu kontuzji. Wygrał Amerykanin, który tym samym umocnił się na prowadzeniu w tabeli łącznej.

Jego dotąd główny rywal, obrońca tytułu Tai Woffinden, odpadł w pófinale i oddał pozycję wicelidera generalki Kasprzakowi. Nasz rodak po szóstym podium w sezonie oraz czwartym z rzędu, przeskoczył panującego czempiona o 3 punkty, ale jednocześnie wzrosła strata "Kaspera" do Hancocka do 12 oczek. Hampel i Kasprzak przeszli do finału GP Skandynawii razem z półfinału nr 1, eliminując w nim reprezentantów gospodarzy Andreasa Jonssona oraz Fredrika Lindgrena.

W półfinale nr 2 Hancock był drugi, a wygrał Chris Holder. Jednak w finale Australijczyk zajął ostatnią lokatę.
Finałowa tegoroczna runda Indywidualnych Mistrzostwa Świata w jeździe na żużlu odbędzie się za dwa tygodnie 11 października na toruńskiej MotoArenie.