Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel, Ekstraliga: Niewielka zaliczka KS Toruń, mecz w Częstochowie przerwany

Żużel, Ekstraliga: Niewielka zaliczka KS Toruń, mecz w Częstochowie przerwany

2015-09-06 - P. Krupka     Tagi: Żużel, Ekstraliga
Rozpoczęła się faza play-off w żużlowej Ekstralidze, jednak udało się rozegrać tylko jedno z dwóch spotkań. KS Toruń pokonał u siebie Fogo Unię Leszno. W Częstochowie spotkanie Betartu Sparty Wrocław z Unią Tarnów przerwano po zaledwie sześciu biegach.

Mecz w Częstochowie rozpoczął się dobrze dla występujących w roli gospodarzy zawodników z Wrocławia, którzy wygrali trzy biegi po 4:2 i prowadzili 15:9. Po kuriozalnym VI biegu, który ukończył tylko Maciej Janowski, sędzia z powodu mocno padającego deszczu przerwał mecz. Powtórkę zarządzono na czwartek.
W Toruniu pogoda była łaskawsza, choć również trochę popadało. Emocji było mnóstwo, mimo bardzo twardego toru. Po pierwszej, wyrównanej fazie zawodów, gospodarze przystąpili do ataku i wygrali kolejne biegi VI, VII i VIII. W IX biegu doszło do kontrowersyjnego wykluczenia Kacpra Gomólskiego, który otrzymał czerwoną kartkę, równoznaczną z wykluczeniem do końca zawodów, jak i niemożność startu w rewanżu w Lesznie.
Nie podłamało to gospodarzy, którzy do biegów nominowanych przystąpili z pewnym prowadzeniem 45:33. Nie udało się jednak utrzymać korzystnego wyniku. W XV biegu podwójnie zwyciężyli Emil Sajfutdinow i Nicki Pedersen, dzięki czemu leszczynianie zmniejszyli straty do rozsądnych ośmiu punktów, dających duże nadzieje na awans w rewanżu.
KS Toruń 49:41 Fogo Unia Leszno