Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Fogo Unia Leszno mistrzem Polski A.D. 2017

Żużel: Fogo Unia Leszno mistrzem Polski A.D. 2017

2017-09-24 - G. Filiks     Tagi: Żużel, Unia Leszno, Betard Sparta, Wrocław, Ekstraliga
Fogo Unia Leszno została drużynowym mistrzem Polski w jeździe na żużlu. W finale rozgrywek PGE Ekstraligi pokonała Betard Spartę Wrocław.

"Byki" dostały się do fazy play-off z czwartego miejsca w tabeli, ale miały na koncie tylko dwa punkty mniej niż najlepszy Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - i odprawiły go w półfinale. Tymczasem Sparta wyeliminowała broniącą tytułu Cash Broker Stal Gorzów.

W pierwszym meczu finałowym Unia wygrała u siebie ze Spartą 49:41. Dziś w rewanżu losy mistrzostwa ważyły się do ostatniego biegu. Wrocławianie na własnym stadionie prowadzili przed finałowym wyścigiem czterema oczkami i gdyby zwyciężyli podwójnie na zakończenie, to oni świętowaliby sukces (w dwumeczu byłby remis, ale Sparta zostałaby mistrzem dzięki wyższej pozycji w fazie zasadniczej).

Jednak ostatni bieg wygrali podwójnie leszczynianie. W efekcie spotkanie zakończyło się remisem, a w dwumeczu Unia zwyciężyła 94:86.

W już piętnastym mistrzostwie klubu z Leszna największa zasługa chyba Piotra Pawlickiego, który tydzień temu zdobył 10 punktów, a dziś 14.

Sparta w pierwszym meczu była osłabiona brakiem kontuzjowanego Maksyma Drabika. Dzisiaj świetny nastolatek już wystąpił i zdobył 12 punktów, za to zawiódł Vaclav Milik.
Brązowych medalistów jeszcze nie znamy. W pierwszym meczu Cash Broker Stal Gorzów pokonała u siebie Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 52:38, ale rewanżowe spotkanie tych drużyn przełożono ze względu na zły stan toru w Zielonej Górze, spowodowany opadami deszczu.