Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel, GP Nordyckie: Michael J. Jensen zwycięża w domowym GP. Słaby występ Polaków
Żużel

2012-09-22 - J. Kruczek     Tagi: Żużel, Gollob, Hampel, Grand Prix, Grand Prix Nordyckie

Michael J. Jensen pewnie zwyciężył w finale Grand Prix Nordyckiego. Finałowe starcie przebiegało pod dyktando Nicki Pedersena, ale jego rodak zaatakował na ostatnim okrążeniu i ostatecznie zwyciężył w rozgrywanych dziś zawodach.

Trzecim miejscem popisał się Emil Sajfutdinow. Zero punktów w finałowym biegu przypadło Jasonowi Crumpowi. Niestety zawiedli dziś Polacy, którzy nie zdołali się zakwalifikować do półfinałowych biegów. Krzysztof Kasprzak przegrał z technologią i odpadł przez awarię w 17 biegu. Jarosław Hampel zwyciężył 18 bieg, ale i tak nie zdołał wejść do półfinału. W tym samym biegu bardzo spokojnie jechał Tomek Gollob na miarę trzeciej pozycji. Nie wystarczyła ona do zakwalifikowania się wyżej.

Polacy nie dostarczyli dziś wielu emocji nie licząc chwil grozy w 12 biegu. Kasprzek wjechał w dziurę na wirażu i przeleciał przez kierownicę. Szczęśliwie Polak nie odniósł obrażeń i wstał o własnych siłach. Zgodnie z zebranymi punktami najlepszy był Pedersen przed Sajfutdinowem Zwycięzca znalazł się w klasyfikacji punktowej  na trzecim miejscu przed Holderem. Piątą lokatę zajął dziś Antonio Lindbaeck przed Fredrikiem Lindgrenem. Na siódmym sklasyfikowano Jasona Crumpa. Ósmy według punktów jest Hancock. Gollob zakończył zawody na dziewiątym miejscu, a Kasprzak i Hampel byli odpowiednio na 14 i 15 miejscu.