Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Kildemand w Fogo Unii Leszno
Żużel: Kildemand w Fogo Unii Leszno

2015-12-22 - G. Filiks     Tagi: Unia Leszno, Kildemand, Ekstraliga, Żużel
Fogo Unia Leszno broniąca tytułu Drużynowego Mistrza Polski w jeździe na żużlu już oficjalnie wzmocniła się transferem Petera Kildemanda na sezon 2016 PGE Ekstraligi.

Duńczyk w tym roku był jednym z liderów Stali Rzeszów, która popadła w tarapaty finansowe i opuszcza najwyższą klasę rozgrywkową.

Kildemand w sezonie 2015 uzyskał średnią biegową 2,0, będącą 15. najlepszym wynikiem w PGE Ekstralidze. Jednocześnie wygrał domowe Grand Prix, a w dwóch innych rundach indywidualnych mistrzostw świata stawał na najniższym stopniu podium.
Żużel: Kildemand w Fogo Unii LesznoŻużel: Kildemand w Fogo Unii Leszno
W klasyfikacji generalnej SGP zajął 9. miejsce po opuszczeniu trzech pierwszych eliminacji. Zaczął jeździć w zastępstwie za kontuzjowanego Jarosława Hampela.

Mimo że nie uplasował się w czołowej ósemce mającej zagwarantowany dalszy udział w cyklu, Kildemand w przyszłym roku będzie kontynuował regularne starty w nim dzięki otrzymaniu stałej "dzikiej karty".

Fogo Unia Leszno wcześniej pożegnała się z braćmi Pawlickimi.