Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużlowa Liga Mistrzów dla szwedzkiego klubu Piraterna Motala. SPAR Falubaz Zielona Góra na 3. miejscu

2014-10-18 - G. Filiks     Tagi: Żużel, Wyniki, Zielona Góra, Liga Mistrzów, Falubaz
Zespół Piraterna Motala wygrał w Zielonej Górze turniej World Speedway League, czyli pierwszą w historii Żużlową Ligę Mistrzów.

Szwedzki klub pokonał Poole Pirates z Wielkiej Brytanii, miejscowy SPAR Falubaz Zielona Góra oraz duński Esbjerg Motorsport. Każda z tych drużyn była mistrzem w swoim kraju w zeszłym toku.

W zaciętych zawodach prowadzenie wędrowało z rąk do rąk między wszystkimi klubami oprócz zdecydowanie najsłabszego Esbjergu. Ostatecznie pierwszym triumfatorem Żużlowej Ligi Mistrzów została Piraterna, zdobywając 36 punktów, o 4 więcej niż Poole. Gospodarz SPAR Falubaz z 30 oczkami na koncie zajął najniższy stopień podium.

W polskim zespole najlepiej pojechał jedyny obcokrajowiec - Andreas Jonsson... ze Szwecji. Jednak miał groźny upadek w 16. biegu - zahaczony przez rywala, przekoziołkował po torze i został zabrany z niego karetką. Szczęśliwie nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Siłą triumfatorów Piraterny była równa drużyna - żaden żużlowiec szwedzkiego klubu nie zdobył mniej niż 6 punktów, a najlepszy Matej Zagar wywalczył ich 9.
Warto nadmienić, że w każdym zespole oglądaliśmy przynajmniej jednego Polaka. U najlepszego klubu wystartował Piotr Pawlicki i zgarnął 8 oczek. Z kolei Grzegorz Zengota broniący barw Esbjergu, jako jedyny w całym turnieju zanotował dwucyfrowy wynik punktowy.