Motorsport  »  Aktualności  »  …ale stabilnie. Kubica ostatni pierwszego dnia testów DTM

…ale stabilnie. Kubica ostatni pierwszego dnia testów DTM

2020-06-08 - R. Zakrzewski     Tagi:

8 czerwca 2020 roku to dzień, na który czekało wielu polskich fanów motorsportu. Za kierownicę powrócił Robert Kubica. Wyniki pierwszej próby sił z przyszłymi rywalami ze stawki DTM nie wprawią jeszcze kibiców w radość. Polski zawodnik wykręcił najgorszy czas, ale nie można z tego wyciągać jeszcze daleko idących wniosków.

Przeprowadzone z trzymiesięcznym opóźnieniem testy poprzedzające tegoroczne wyścigi DTM mają być pierwszą oznaką powrotu do normalności. Na niemieckim torze Nurburgring co prawda nie mogli oficjalnie pojawić się kibice, ale załogi pracowały jak zawsze. Wśród nich w padoku pojawiła się efektowna ciężarówka Orlen Team ART, z której wytoczono BMW M4 DTM w biało-czerwonych barwach.

Dumna prezentacja nie przeniosła się póki co na pokaz sił na torze. Poranną sesję Kubica zakończył z wynikiem 1:20,519, czyli najgorszym w stawce liczącejdziewięciu zawodników. Po przerwie obiadowej zawodnicy z pierwszych miejsc nie poprawili już swoich wyników, ale nie zrobił tego także Polak. Na popołudniowej sesji nie pojechał szybciej niż na czas 1:20.920, co było siódmym wynikiem.

W klasyfikacji całego dnia zawodnik zespołu Orlenu zajął ostatnią pozycję z pokaźną stratą 0,8 sekundy do przedostatniego Fabio Scherera. Najszybszy dziś był Philipp Eng, który także za sterami BMW wykręcił czas 1:19,204.

Z takiego obrotu spraw nie należy jednak wysnuwać zbyt daleko idących wniosków. Trzeba pamiętać, że polski zawodnik jako jedyny w stawce planuje obecność na wszystkich czterech dniach testów. W związku z tym jego harmonogram na Nurburgringu nie jest aż tak napięty. Polski zespół mógł dziś skupić się na znajdowaniu właściwych ustawień i sprawdzaniu tempa wyścigowego, a na tryb pełnego ataku w symulowanych kwalifikacjach przyjdzie czas w następnych dniach.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

…ale stabilnie. Kubica ostatni pierwszego dnia testów DTM