Motorsport  »  Aktualności  »  Bez kibiców, bez zespołów. Szanse na przetrwanie DTM "spadają z dnia na dzień"

Bez kibiców, bez zespołów. Szanse na przetrwanie DTM "spadają z dnia na dzień"

2020-05-23 - R. Zakrzewski     Tagi:

Choć zespoły startujące w DTM już wkrótce wrócą na tor, to nad serią niezmiennie wiszą czarne chmury. Wyścigi w tym sezonie zostaną rozegrane najprawdopodobniej bez kibiców i… na tym się skończy historia tych niemieckich mistrzostw. Timo Glock zdradza, że nastroje panujące w BMW nie napawają otuchą.

BMW pozostaje ostatnim konstruktorem na placu boju w DTM. Z trio niemieckich producentów zapełniających stawkę jako pierwszy wyłamał się w 2018 roku Mercedes. Jego miejsce po części wypełnił zespół R-Motorsport, który wzbogacił listę startową o egzotyczne towarzystwo Astonów Martinów. Szwajcarzy przetrwali jednak w serii tylko jeden sezon, przez co do tego sezonu chciało przystąpić już tylko BMW i Audi.

Ostatecznie i drugi z wymienionych producentów zakończy swoją przygodę z serią po tym sezonie. Jako oficjalny powód kilka tygodni temu podano cięcia związane z wybuchem pandemii koronawirusa. Wiadomo jednak, że Audi Sport już wcześniej przygotowywało się do opuszczenia serii, by pójść w ślady Mercedesa i dołączyć do stawki lepiej działającej na wizerunek Formuły E.

Czy to oznacza, że i BMW po tym sezonie zbierze zabawki i seria DTM po raz drugi przejdzie do historii? Szefostwo z Monachium już wcześniej dało znać, że "przecież nie będziemy się ścigać sami ze sobą".

Otuchą nie napawają także słowa Timo Glocka. Związany z DTM od 2013 roku były kierowca F1 przyznaje, że bardzo by nie chciał, by niemieckie mistrzostw samochodów turystycznych się rozwiązały. "Formuła tych wyścigów jest na to za dobra", mówił podczas podcastu Starting Grid.

Jednocześnie przyznaje, że widzi małe szanse na jej utrzymanie. „Mam nadzieję, że [szef organizującej serii DTM firmy ITR - przyp. red.] Gerhard Berger znajdzie jakiś sposób. (…) Szanse na to spadają jednak z każdym dniem”, przyznał Glock podczas audycji.

Sam Berger początkowo nie chciał słyszeć o organizacji wyścigów bez udziału publiczności. Rzeczywistość zmusiła go jednak do zrewidowania przekonań. Według najnowszej wersji, pierwsze treningi i rundy odbędą się tylko z udziałem niezbędnego minimum osób z obsługi toru i zespołów. Wszyscy obecni będą poddawani badaniom na obecność wirusa COVID-19. Zespoły mają liczyć się z faktem, że niektórzy z ich członków zostaną skierowani na czternastodniowe kwarantanny.

W niektórych wypowiedziach już także u Bergera daje się wyczuć ton niepewności co do przyszłości serii. Dla polskich fanów motorsportu jest to wiadomość podwójnie smutna, bowiem na swój debiut w serii przez cały czas czeka Robert Kubica z zespołem Orlen Team Art. Wszystko wskazuje na to, że weźmie on udział tylko w okrojonej wersji sezonu i nie będzie mógł liczyć na osobiste wsparcie polskich kibiców. Tak może skończyć się historia jednej z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie serii samochodów klasy turystycznej na świecie.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bez kibiców, bez zespołów. Szanse na przetrwanie DTM "spadają z dnia na dzień"

Galerie zdjęć
Newsletter