Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Dariusz Łuczyński po GSMP Limanowa
Dariusz Łuczyński

Dariusz Łuczyński po GSMP Limanowa

2010-07-14 - Ł. Łuniewski     Tagi: GSMP, Łuczyński, Limanowa
W miniony weekend, podczas upalnej pogody, na trasie ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą, nieopodal Limanowej, rywalizowali zawodnicy startujący w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie stanęło aż 74 uczestników, wśród nich nie zabrakło również Dariusza Łuczyńskiego w Citroen’ie Xsara walczącego o punkty w klasie A-2000. Dariusz Łuczyński: Było bardzo gorąco i to nie tylko z powodu grubo powyżej trzydziestostopniowych upałów. Temperaturę dodatkowo podnosiła nam zacięta rywalizacja. Bogata lista zgłoszeń i ośmiu zawodników w mojej klasie, już przed startem gwarantowały wysoki poziom zawodów. Na tej bardzo szybkiej trasie pierwszy raz startowaliśmy w zeszłym roku, ale w jakże zgoła odmiennych warunkach! Wtedy trawa i pobocza pokryte były śniegiem, a temperatura schodziła do zera. Jak ogromny to miało wpływ na osiągane wyniki niech świadczy fakt, że tym razem na tej sześciokilometrowej trasie uzyskałem czas lepszy aż o 23 sekundy! W wynikach znaczenia nabrały ułamki sekundy. Mnie zabrakło zaledwie osiem tysięcznych, aby w klasyfikacji generalnej wskoczyć oczko wyżej! Rywalizacja była na mega poziomie! Trasa wyścigu na Przełęcz pod Ostrą jest najdłuższa w całym cyklu GSMP i robi wrażenie nie tylko ze względu na osiągane tutaj prędkości, ale godne podziwu jest również jej przygotowanie. W mojej ocenie, w tej chwili jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza trasa w kraju. Widać jak dużo dobrego zostało tutaj zrobione od zeszłego roku. Każdemu z organizatorów pozostałych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski życzyłbym takiej współpracy z władzami lokalnymi jak ta z Panem Janem Puchałą. Być może wtedy mielibyśmy przynajmniej dwa wyścigi więcej w sezonie, myślę o odwołanych klasykach w Rościszowie i Górze Św. Anny głownie ze względu na fatalny stan nawierzchni i barier.
W Limanowej wystartowałem dzięki wsparciu, jakie otrzymuję od moich sponsorów: producentowi 5 Power Energy Shot, Pentosin - producentowi oryginalnych olejów do dwusprzęgłowych skrzyń biegów, Citroen Opole, a także moim patronom medialnym: redakcji Serwisu Sportów Samochodowych TopRally.pl, gazecie Auto-Moto Biznes, portalowi wyscigigorskie.pl i Radiu Eska Opole.

Dodatkowe informacje, zdjęcia i filmy sukcesywnie umieszczam na mojej stronie internetowej pod adresem www.europolteam.pl na którą serdecznie zapraszam.źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Dariusz Łuczyński po GSMP Limanowa

Newsletter
Galerie zdjęć