Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Williams w Formule E
Williams w Formule E

Williams w Formule E

2013-06-11 - G. Filiks     Tagi: Williams, Formuła E
Zespół Williams startujący w Formule 1 jest zwolennikiem alternatywnych źródeł napędu pojazdów i można było się spodziewać, że zainteresuje go Formuła E, czyli pierwsza seria wyścigowa wykorzystująca wyłącznie energię elektryczną. Brytyjski team właśnie wszedł do nowych mistrzostw, ale nie jako team, a zaopatrzeniowiec bolidów w akumulatory. „Pojazdy elektryczne stają się coraz ważniejszym elementem przemysłu motoryzacyjnego, a Formuła E to dla Williamsa idealna okazja, aby potwierdzić skuteczność najnowszych opracowanych rozwiązań". - powiedziała Kirsty Andrew z Williams Advanced Engineering, działu Williamsa zajmującego się komerciajlizacją technologii odkrytych w F1. To właśnie WAE przygotuje akumulatory dla Formuły E.
Williams w Formule EWilliams w Formule E
Formuła E ruszy w 2014 roku, pod nadzorem FIA. Bolidy dla serii buduje przede wszystkim firma Spark Racing Technology, choć jest jeszcze wielu partnerów technologicznych, jak Dallara, czy Renault. McLaren dostarczy silniki, skrzynie biegów oraz elektronikę.

Mistrzostwa będą rywalizować na ulicach najpopularniejszych miast świata. Do organizowania rund kandydują Rzym, Londyn, Los Angeles, Miami, Pekin, Putrajaya, Bangkok, Buenos Aires i Rio de Janeiro.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Williams w Formule E

Williams w Formule E
Borat 2013-06-12 22:35
Williams to niech się skupi na F1, w której do tej pory nie zdobyli nawet punktu i deklasuje ich nawet Toro Rosso i Sauber. Jak tak dalej pójdzie to i Marussia ich przegoni.