Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  24H Dubai: Corvette najszybsza w kwalifikacjach. Zobacz miejsca Polaków
24H Dubai: Corvette najszybsza w kwalifikacjach. Zobacz miejsca Polaków

2014-01-10 - G. Filiks     Tagi: Corvette, Wyścigi długodystansowe, 24h Dubai
Corvette C6-R zespołu V8 Racing wygrała czwartkowe kwalifikacje do tegorocznej edycji 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Były kierowca testowy w Formule 1 Nicky Pastorelli za kółkiem amerykańskiego wozu ustanowił rekordowy czas 1:57.282 i pokonał o zaledwie 0.163 sekundy Jeroena Bleekemolena w Mercedesie SLS AMG GT3 ekipy Abu Dhabi Black Falcon. Rywalizacja stała na wyjątkowo wysokim poziomie - aż 14 samochodów okrążyło Dubai Autodrome w mniej niż 2 minuty.
24H Dubai: Corvette najszybsza w kwalifikacjach. Zobacz miejsca Polaków24H Dubai: Corvette najszybsza w kwalifikacjach. Zobacz miejsca Polaków
Pośród bardzo mocnej stawki, biorące udział w zmaganiach dwie załogi polskiego teamu Forch Racing niestety nie zdołały zabłysnąć. Stefan Biliński jadąc Porsche 911 GT3 Cup, wywalczył 31. pole ogólnie, choć w swojej kategorii 997 ruszy jako piąty. Będzie się zmieniał w fotelu z Robertem Lukasem, Andrzejem Lewandowskim oraz Christoferem Berckhanem Ramirezem, reprezentantem Meksyku.
Drugie auto bielskiej stajni - Volkswagen Golf GTI - było 66. na 79 załóg. W swojej klasie A3T uplasowało się na ostatniej, siódmej pozycji. Samochód prowadzą Bartosz Opioła, Jarosław Budzyński, Grzegorz Moczulski, Rafał Mikrut i Steve Feige (Niemcy). Najszybszy okazał się ten pierwszy zawodnik.
Dziewiąty w historii wyścig 24h Dubai wystartuje w piątek o godzinie 14:00.
24H Dubai 2014 - kwalifikacje (TOP10 + Polacy)