Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Adrian Pasek wywalczył pierwsze podium w Yamaha R6 dunlop Cup. Było blisko zwycięstwa

2015-05-18 - G. Filiks     Tagi: Zolder, Wyścigi motocyklowe, Yamaha R6 Dunlop Cup, Pasek
Adrian Pasek minionego weekendu na torze Zolder sięgnął po swoje pierwsze podium w prestiżowym niemieckim pucharze motocyklowym Yamaha R6 Dunlop Cup. Po starcie z trzeciego pola minął metę jako drugi, a nawet mógł wygrać.

Polak prowadził przez większość wyścigu, ale ostatecznie uległ o 0.395 sekundy Maurice Ullrichowi. Kto wie, czy 23-letni "Pasio" nie wyprzedziłby z powrotem 16-letniego Niemca, gdyby zawodów nie skrócono o dwa okrążenia.
Adrian Pasek wywalczył pierwsze podium w Yamaha R6 dunlop Cup. Było blisko zwycięstwaAdrian Pasek wywalczył pierwsze podium w Yamaha R6 dunlop Cup. Było blisko zwycięstwa
Tak czy inaczej, druga lokata to też duży sukces - tym bardziej, że dzięki niej Pasek awansował na pozycję wicelidera w klasyfikacji generalnej sezonu.

Na Zolder zaimponował także Patryk Kosiniak, zajmując 5. miejsce.

Trzecia runda Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się w drugi weekend czerwca na znanym z Formuły 1 niemieckim torze Nurburgring, na którym rok temu Pasek sięgnął po czwartą pozycję, czyli swój najlepszy wynik w debiutanckim sezonie w pucharze.
Wcześniej zawodnik z Kolbuszowej planuje treningowy start w rundzie międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria, która w ostatni weekend maja odbędzie się na węgierskim torze Pannonia Ring.

Adrian Pasek: „To był bardzo udany, choć trudny weekend. Dobrze wystartowałem i od samego początku wyścigu miałem świetne tempo. Prowadziłem przez większość dystansu, a na finiszu stoczyłem zaciętą walkę z dwoma rywalami. Zaplanowałem już atak w ostatnim sektorze i czekałem do ostatniego kółka. Czułem się pewnie, ale wtedy wyścig został przerwany dwa okrążenia przed metą. Nie miałem więc okazji zrealizować swojego planu, ale drugie miejsce i tak jest moim najlepszym wynikiem w tej serii. To także moje pierwsze podium w tym pucharze, dzięki któremu awansowałem na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. To wszystko nie byłoby możliwe bez ogromnego wsparcia, jakie otrzymałem w ostatnich tygodniach od kibiców. Ten puchar jest dla Was! Dzięki sukcesowi naszego projektu crowdfundingowego mogłem także dołączyć do czołowej ekipy, co znacznie przyspiesza proces nauki i robienia postępów. W kolejnych wyścigach liczę na dalsze postępy".

źródło: informacja prasowa, fot. Facebook (adrianpasek.com)