Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Alpe Adria: Marko Jerman królem Rijeki
Alpe Adria: Marko Jerman królem Rijeki

2013-06-17 - G. Filiks     Tagi: Alpe Adria, Marko Jerman, Suzuki GRANDys duo, Rijeka
Marko Jerman zdominował trzecią rundę tegorocznych zmagań motocyklowych Alpe Adria na torze Rijeka w Chorwacji. Zgodnie z przewidywaniami, zawodnik polskiego zespołu Suzuki GRANDys duo wygrał wyścigi klas Superbike i Superstock 1000, a dodatkowo zainkasował komplet
bonusowych punktów za kwalifikacje i najlepsze okrążenia wyścigów. Dzięki sukcesowi na swoim domowym torze, Marko został liderem klasyfikacji generalnej w klasie Superbike przesuwając na drugie miejsce Andy Meklaua, który w Chorwacji nie startował. 27 punktów zdobytych w klasie Superstock 1000 pozwoliło zbliżyć się do lidera tej klasy Michala Filli. Mniej szczęścia w Rijece miał Daniel Bukowski, który w niedzielny poranek miał poważny upadek w sesji rozgrzewkowej. Mimo poważnych uszkodzeń motocykla, nasz zawodnik stanął na starcie wyścigu i zajął w nim szóste miejsce. Choć po raz pierwszy w tym sezonie Daniel nie stał na podium, nadal jest wiceliderem klasyfikacji generalnej.

36
Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: „Bardzo się cieszę, że Marko wykonał zakładany plan w 100% i w obu klasach walczy o mistrzowskie tytuły. Daniel też mimo upadku i słabszego wyścigu nie traci dystansu do lidera i w następnych wyścigach będzie starał się odrobić straty. Dziękuję całemu zespołowi za wykonaną pracę i już nie mogę się doczekać kolejnych zawodów".

Daniel Bukowski, Superstock 600: „Po kwalifikacjach wprowadziliśmy pewne zmiany w ustawieniach motocykla i chcieliśmy je sprawdzić w czasie rozgrzewki. Niestety jeden z zawodników przede mną wykonał nieprzewidziany manewr i przy dużej prędkości wyleciałem z toru. Zespół
spisał się doskonale i mogłem wystartować w wyścigu, co nie było takie
pewne, ponieważ maszyna była w opłakanym stanie. W samym wyścigu nie mogłem utrzymać tempa czołówki, chociaż kręciłem dobre czasy. Najważniejsze, że liczymy się nadal w walce o tytuł i już nie mogę doczekać się Mostu".

źródło: informacja prasowa