Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Audi Sport TT Cup: Kisiel czwarty w ostatnim wyścigu sezonu, wygrana Bonanomiego

2015-10-18 - G. Filiks     Tagi: Hockenheim, Audi TT, Kisiel, Rdest, Audi Sport TT Cup, Bonanomi
Jan Kisiel, który już wczoraj został pierwszym mistrzem Audi Sport TT Cup, dzisiaj zajął 4. miejsce w finałowym wyścigu inauguracyjnego sezonu pucharu Audi TT na torze Hockenheim.

21-letni Polak po starcie z trzeciego pola mimo walecznej postawy został wyprzedzony przez zaliczającego gościnny występ Marco Bonanomiego - kierowcę Audi LMP1 w trzech z ostatnich czterech edycji 24-godzinnych zawodów Le Mans - a także przez Nicolaja Mollera Madsena, który był najgroźniejszym rywalem naszego rodaka w pojedynku o tytuł. Bonanomi przeszedł również Joonasa Lappalainena i odniósł zwycięstwo. Fina przeskoczył też Moller Madsen, ale potem nieudanie atakując Bonanomiego z powrotem spadł na trzecie miejsce.

Kisiel zdobył czwartą lokatę na ostatnim z 12 okrążeń, wracając przed Levina Amwega.

Triumfator z wczoraj - inny gość Rene Rast - w niedzielę miał pole position, ale ustawił się niewłaściwie na starcie, w efekcie dostał karę przejazdu przez aleję serwisową. Trzykrotny mistrz Porsche Supercup po byciu liderem początkowo, ostatecznie finiszował na 11. miejscu.

Gosia Rdest choć ruszała dopiero jako siedemnasta, minęła metę na 9. pozycji. Polka została najlepszą kobietą pucharze, pokonując w boju o to miano Mikaelę Ahlin-Kottulinsky, dziewczynę Maxa Verstappena z Formuły 1. Ogólnie jest 12. w generalce. Bezpośrednio za Rdest wyścig ukończył startujący gościnnie jak Bonanomi i Rast tegoroczny mistrz polskiego Volkswagen Golf Cup - Jeffrey Kruger.

Zawody rozegrano z parogodzinnym opóźnieniem spowodowanym mgłą.