Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Kisiel mistrzem Audi Sport TT Cup
Kisiel mistrzem Audi Sport TT Cup

2015-10-17 - G. Filiks     Tagi: Hockenheim, Audi TT, Rast, Kisiel, Audi Sport TT Cup
Jan Kisiel zapewnił sobie mistrzostwo w Audi Sport TT Cup na jeden wyścig przed końcem inauguracyjnego sezonu pucharu Audi TT.

Polak rozpoczynający pierwsze zawody finałowej rundy na torze Hockenheim z piątego pola, finiszował jeszcze jedno miejsce niżej. Jednak wystarczyło to, aby zdobyć tytuł już dziś. Kisiel nie chcąc ryzykować kolizją, został wyprzedzony przez obu rywali do miszostwa - przebijającego się z ósmego pola Nicolaja Mollera Madsena i startującego jeszcze trzy pozycje niżej Dennisa Marschalla. Pierwszy z wymienionych stanął na najniższym stopniu podium, ale ani Duńczyk, ani Niemiec już nie prześcigną naszego rodaka w klasyfikacji generalnej.

Zwyciężył jadący gościnnie Rene Rast. Trzykrotny mistrz Porsche Supercup i kierowca Audi LMP1 w trzech z czterech ostatnich edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans, trzy okrążenia przed końcem wyprzedził zdobywcę pole position Joonasa Lappalainena. Bezpośrednio za Kisielem metę minął inny ciekawy gość, świeżo upieczony mistrz polskiego Volkswagen Golf Cup - Jeffrey Kruger. Zawodnik z RPA przedarł się na siódme miejsce z dziewiętnastego pola startowego.

Gosia Rdest po starcie z 13. pola awansowała na 9. lokatę, lecz ostatecznie uplasowała się tylko na 15. miejscu.
W pierwszej połowie pełnego akcji wyścigu interweniował samochód bezpieczeństwa.

Po zawodach wykluczono ósmego na mecie Lorisa Hezemansa za nieodbycie kary przejazdu przez aleję serwisową, którą dostał za złe ustawienie się na polach startowych.