Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Błażusiak wygrał inaugurację M¦ SuperEnduro w Krakowie na zakończenie kariery
Błażusiak wygrał inaugurację M¦ SuperEnduro w Krakowie na zakończenie kariery

Błażusiak wygrał inaugurację M¦ SuperEnduro w Krakowie na zakończenie kariery

2016-12-12 - .     Tagi: Kraków, Enduro, SuperEnduro, Błażusiak
Minionego weekendu rozegrano inaugurację nowego sezonu Mistrzostw ¦wiata SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków. Sobotnie widowisko zapewne na długo pozostanie w pamięci Tadeusza Błażusiaka - nasz rodak ku wielkiej rado¶ci kibiców zakończył swoj± piękn± karierę zwycięstwem. Na trybunach największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce dopingowało go 13 tysięcy osób.

W pierwszym z trzech finałowych biegów as KTM przegrał z broni±cym tytułu Coltonem Haakerem, ale Amerykanin stracił triumf dostaj±c 10-sekundow± karę za wyprzedzenie "Taddy'ego" przy żółtych flagach. W drugim finale Błażusiak zwyciężył już w bezpo¶redniej walce. W ostatnim znowu min±ł metę za Haakerem, lecz w klasyfikacji ł±cznej zawodów był od niego lepszy o 4 punkty. „To niesamowity dzień, czuję się jak we ¶nie. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego pożegnania, w piękniejszym stylu, w Polsce, a do tego w moim Krakowie. Cisn±łem, ile mogłem, a wam dziękuję za doping. Tego, co tutaj się wydarzyło, nie zapomnę do końca życia". - powiedział niezwykle szczę¶liwy Błażusiak.

Wielki mistrz

Tadeusz Błażusiak - niezwykle utytułowany Polak w dyscyplinach enduro - przez lata dostarczał nam mnóstwo sportowych emocji oraz sprawiał, że byli¶my z niego dumni. Sze¶ć tytułów Mistrza ¦wiata SuperEnduro, pięć tytułów Mistrza Ameryki w Endurocrossie, cztery złote i jeden br±zowy medal X-Games. Do tego wygrane w najtrudniejszych zawodach na ¶wiecie: Erzbergrodeo, Hell’s Gate, Last Man Standing, czy The Tough One. Tadek dał nam, wszystkim miło¶nikom sportów motocyklowych, wiele niezapomnianych wrażeń, dominuj±c w sportach enduro przez niemal dziesięć lat. Wcze¶niejsze starty i sukcesy w trialu tworz± razem wspaniał± 20-letni± historię kariery nowotarżanina.
Wyniki I rundy M¦ SuperEnduro w Krakowie:
1, Taddy Błażusiak, 58 punktów
2. Colton Haaker, 54 pkt.
3. Alfredo Gómez, 45 pkt.
4. Jonny Walker, 44 pkt.
5. Mike Brown, 31 pkt.
6. Manuel Lettenbichler, 26 pkt.
7. Mario Roman, 19 pkt.
8. Pascal Rauchenecker, 16 pkt.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
SnowRunner - zwiastun symulatora


Ľródło: tauronarenakrakow.pl/info własne, fot. Red Bull

Dodaj komentarz

Nick
Tre¶ć
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wej¶ciem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Błażusiak wygrał inaugurację M¦ SuperEnduro w Krakowie na zakończenie kariery