Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM: Molina wygrywa kwalifikacje na Oschersleben
DTM: Molina wygrywa kwalifikacje na Oschersleben

2014-05-17 - G. Filiks     Tagi: DTM, Oschersleben, Wyniki, Kwalifikacje, Molina
Miguel Molina zwyciężył kwalifikacje niemieckiej serii wyścigowej DTM na torze Oschersleben do drugiego wyścigu sezonu 2014.

Kierowca Audi był najszybszy już na treningu, a w czasówce dobitnie potwierdził swoją wyższość.

Hiszpan wygrał Q1, uzyskał drugi rezultat w Q2, by w Q3 wrócić na czoło tabeli z miażdżącym wynikiem 1:20.007. Bezpośrednio za Moliną uplasował się Marco Wittmann. Triumfator pierwszych tegorocznych zawodów DTM, rozegranych dwa tygodnie temu na Hockenheimringu, za kółkiem BMW okazał się jednak wolniejszy o przeszło pół sekundy.

Wittmann jednocześnie pokonał o zaledwie 0.003 sekundy zwycięzcę poprzednich kwalifikacji Adriena Tambaya. Kolejny mocny występ zaliczył również Antonio Felixa da Costa. Wyraźnie najlepszy z debiutantów zajął 4. miejsce, plasując się przed byłym 2-krotnym mistrzem serii Timo Scheiderem i jego zespołowym partnerem, aktualnym czempionem Mikiem Rockenfellerem.

Finałowy segment kwalifikacji osiągnęli jeszcze Bruno Spengler oraz Edoardo Mortara.
Najlepiej z kierowców Mercedesa pojechał najmłodszy zawodnik w stawce Pascal Wehrlein. 19-latek wywalczył 10. pole startowe.

Reszta reprezentantów trójramiennej gwiazdy znów znalazła się na końcu tabeli. Z pięciu samochodów, które nie przebrnęły Q1, cztery należały do marki ze Stuttgartu. Piątym wyeliminowanym autem było BMW prowadzone przez Timo Glocka. Niemcowi szwankowało wspomaganie kierownicy. Pozostałe dwa wozy Mercedesa zdobyły pozycje 17-18.