Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM: Dominacja Audi w sobotnich kwalifikacjach na EuroSpeedway Lausitz
DTM: Dominacja Audi w sobotnich kwalifikacjach na EuroSpeedway Lausitz

2015-05-30 - G. Filiks     Tagi: Audi, DTM, EuroSpeedway Lausitz, Wyniki, Kwalifikacje, Lausitz, Molina
Kierowcy Audi zajęli cztery pierwsze miejsca w kwalifikacjach DTM do sobotniego wyścigu na torze EuroSpeedway Lausitz. Najszybszy okazał się Miguel Molina.

Hiszpan wykręcił czas 1:17.438 i pokonał o 0.121 sekundy najlepszego na treningu Jamie Greena. Drugi rząd utworzą Edoardo Mortara i Mattias Ekstrom, odpowiednio lider oraz wicelider klasyfikacji generalnej sezonu.

Z reszty stawki, najszybszy był zwycięzca zeszłorocznej rundy DTM na tym torze Pascal Wehrlein z Mercedesa.

Szóste pole przypadło najlepszemu spośród kierowców BMW, obrońcy mistrzowskiego tytułu Marco Wittmannowi. Niemiec, który w pewnym momencie zaliczył piruet, może bądź co bądź dostać karę za domniemane blokowanie Timo Scheidera na początku sesji.

Wykręcił bączka i przeszkodził rywalowi także inny zawodnik bawarskiej marki Augusto Farfus. Brazylijczykowi jednak kara niewiele zrobi, ponieważ i tak zajął dopiero 19. pozycję.
Natomiast Adrien Tambay nie pokonał żadnego okrążenia pomiarowego wiedząc, że bez względu na uzyskany wynik będzie musiał startować z końca stawki przez karę za naprawy silnika.

Dodajmy, że jedynie najwolniejszy Gary Paffett stracił do zdobywcy pole position więcej niż sekundę.
DTM - sezon 2015 - EuroSpeedway Lausitz (2. runda) - kwalifikacje do wyścigu nr 1