Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM: Pole position Wittmanna na Hungaroringu
DTM: Pole position Wittmanna na Hungaroringu

2014-05-31 - G. Filiks     Tagi: Hungaroring, DTM, Wyniki, Kwalifikacje, Wittmann
Marco Wittmann zdobył pole position do wyścigu DTM na torze Hungaroring, wygrywając drugie kwalifikacje niemieckiej serii samochodów turystycznych z rzędu.

Kierowca BMW był najlepszy we wszystkich trzech częściach czasówki.

Jutro obok Wittmanna wystartuje inne M4, z Timo Glockiem za kółkiem. Były zawodnik Formuły 1 podczas Q3 uległ zdobywcy pierwszego pola startowego o 0.213 sekundy. Trzecie miejsce zajął Miguel Molina. Kierowca Audi był jedynym w czołowej szóstce nie jeżdżącym BMW.

Do Q3 przeszło aż trzech debiutantów - Maxime Martin (4. lokata), Antonio Felix da Costa (5. miejsce) i Nico Muller (8. pozycja). Martinowi oraz Mullerowi udało się to po raz pierwszy, da Costy jeszcze nigdy nie brakowało w finałowym segmencie kwalifikacji. Za to tylko 13. był obrońca mistrzowskiego tytułu i lider klasyfikacji generalnej Mike Rockenfeller.

Jeszcze bardziej znowu zawiódł Mercedes. Wszystkie pięć samochodów, które odpadły w Q1, należały do marki ze Stuttgartu. Pozostałe dwa C-Coupe AMG pokonały jedynie Martina Tomczyka (BMW).
Ostatnie miejsce zajął Christian Vietoris - niespodziewany zwycięzca poprzedniego wyścigu DTM na Oschersleben.