Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  DTM: Spengler wygrał mokro-suche kwalifikacje w Oschersleben
DTM: Spengler wygrał mokro-suche kwalifikacje w Oschersleben

2013-09-14 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, DTM, Oschersleben, Kwalifikacje, Spengler
Bruno Spengler broniący mistrzowskiego tytułu w DTM, zdobył swoje drugie tegoroczne pole position, zwyciężając zakłócone deszczem kwalifikacje niemieckiej serii na Motorsport Arena Oschersleben.

Padało w Q1 i Q2, natomiast dwie ostatnie części czasówki były już suche.

Spengler - najszybszy tutaj również przed rokiem - podczas finałowego segmentu za kółkiem BMW pokonał o 0.123 sekundy Jamie Greena, który jutro wystartuje z pierwszego rzędu pierwszy raz odkąd jeździ Audi. Drugą linię utworzą Augusto Farfus i lider klasyfikacji generalnej Mike Rockenfeller. Piąte miejsce zajął Dirk Werner, zespołowy partner Spenglera w stajni Schnitzer. Niemiec był bliski awansu do Q4, ale stracił go właśnie na rzecz teamowego kolegi. Szósta pozycja przypadła Filipe Albuquerque, który tym samym wyrównał swój najlepszy wynik w kwalifikacjach tego roku. Najlepszy zawodnik Mercedesa - Gary Paffett wywalczył siódmą lokatę, lecz dostał karę za użycie na treningu niewłaściwych opon i do swojego jubileuszowego, 100. wyścigu ruszy dopiero jako 12.

W jeszcze gorszej sytuacji znalazł się wicelider tabeli łącznej sezonu Christian Vietoris. Młody Niemiec zajął przedostatnie, 21. miejsce. Mało brakowało, a Q1 nie przebrnąłby również Rockenfeller, jednak na ostatnim okrążeniu zdołał wyraźnie przyśpieszyć i przeskoczył z pozycji 18. na 2., zapewniając sobie awans dalej.