Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Demoustier nowym kierowcą w WTCC
Demoustier nowym kierowcą w WTCC

2015-01-17 - G. Filiks     Tagi: Demoustier, WTCC
Gregoire Demoustier został pierwszym debiutantem w stawce kierowców Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) na sezon 2015.

Niespełna 24-letni Francuz będzie startował Chevroletem Cruze wystawionym przez zespół Craft-Bamboo, który wraca do WTCC po roku przerwy.

Demoustier przez ostatnie lata jeździł głównie McLarenem MP4-12C w takich mistrzostwach, jak Blancpain Endurance Series, ELMS, czy FIA GT Series, a wcześniej FIA GT1. Ubiegłego roku wygrał jeden wyścig BES. Próbował sił także w wyścigach na lodzie Andros Trophy za kierownicą Skody. „Bardzo się cieszę z dołączenia do WTCC". - powiedział. „Craft-Bamboo Racing uzyskiwało wspaniałe wyniki w przeszłości i naprawdę wyczekuję startów w tym teamie oraz poznania mojego nowego samochodu.

„Pierwszy sezon będzie rokiem nauki, ale na pewno przy okazji wywalczymy jakieś dobre rezultaty".
Craft-Bamboo w 2013 roku jeszcze jako Bamboo Engineering doprowadziło Jamesa Nasha do podium klasyfikacji generalnej WTCC.

Brytyjska stajnia liczy, że obok auta dla Demoustiera, wystawi jeszcze jeden wóz.

„Wciąż nad tym pracujemy i mamy nadzieję poszerzyć nasz skład zawodników". - zapewnił szef ekipy Richard Coleman.
WTCC - kierowcy, ich samochody i zespoły na sezon 2015 (stan na 17 stycznia)