Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WTCC, Oschersleben: Engstler przerwał passę Chevroleta. Muller podgonił Huffa
WTCC, Oschersleben: Engstler i Muller wygrywają

WTCC, Oschersleben: Engstler przerwał passę Chevroleta. Muller podgonił Huffa

2011-07-31 - M. Zabolski     Tagi: WTCC, Muller, Oschersleben, Engstler
Po raz drugi w tym sezonie, zespół Chevroleta został pokonany w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych. W pierwszym wyścigu jeszcze triumfował Yvan Muller przed Robertem Huffem, ale w drugim na pierwszym stopniu podium stanął Franz Engstler w BMW 320 TC przed Alainem Menu. Niemiec wygrał na swoim domowym torze startując do drugiego wyścigu z pole position, dzięki 10. pozycji w pierwszej sesji kwalifikacyjnej w sobotę. W pierwszym wyścigu spodziewano się sensacji, o którą mógł pokusić się startujący z P2, Robert Dahlgren. Kierowca Volvo C30 dał się jednak na starcie wyprzedzić trzem zawodnikom. W walce o pierwsze miejsce liczyli się tylko mistrz WTCC - Muller oraz lider cyklu - Huff. Ten drugi jednak na czwartym kółku nie zmieścił w zakręcie i pojechał prosto w żwir, choć udało mu się utrzymać drugie miejsce. Na trzecim miejscu dojechał Gabriele Tarquini (SR Leon) przed Dahlgrenem. Ruszający z pierwszego pola Engstler nie oddał w drugim wyścigu prowadzenia do samego końca. Niemiec przed własną publicznością odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. Drugiemu na mecie Alainowi Menu zabrakło 0,750 sekundy do doprowadzenia Chevroleta do wygranej. Ponownie trzecie miejsce wywalczył Gabriele Tarquini, korzystający z SEAT-a Leona. Muller finiszował dopiero jako piąty za Tomem Coronelem. Huff zajął 6. lokatę i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji rocznej.