Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WTCC, Donington: Chevrolet ponownie w czołowej trójce kwalifikacji
WTCC, Donington: Chevrolet ponownie w czołowej trójce kwalifikacji

2011-07-16 - M. Zabolski     Tagi: WTCC, Donington Park, Huff, Muller, Kwalifikacje
Bez sensacji zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszych wyścigów Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Donington Park, w których pierwsze trzy miejsca zajęły Chevrolety Cruze. Pole position w pierwszym wyścigu przypadło mistrzowi globu, Yvanowi Mullerowi. Francuz w deszczowej czasówce pokonał o 0,081 sekundy faworyta gospodarzy, Roberta Huffa i o 0,324 Alaina Menu. W drugim rzędzie ustawi się również Tiago Monteiro. Kierowca SEAT-a Leona błysnął formą już w dzisiejszych sesjach treningowych. Nieoczekiwanie na 5. pozycji uplasował się Brytyjczyk, Colin Turkington, który w BMW 320 TC zastępuje wyjątkowo Stefano D’Aste. Obok niego ustawi się Darryl O’Young. W drugim wyścigu, gdzie kolejność określa odwrócona dziesiątka pierwszej sesji kwalifikacyjnej, z pierwszego pola wystartuje Tom Coronel (BMW 320 TC). Z drugiego na starcie będzie go naciskać Michel Nykjaer (SR Leon 1.6T). Niespodziewanym niepowodzeniem Q1 zakończyło się dla Roberta Dahlgrena, który w dobrze spisującym się Volvo C30 Drive zdołał pokonać tylko 5 kółek, nie odnotowując regulaminowego minimum czasowego. Pechowe 11. miejsce zajął Gabriele Tarquini (SR Leon).