Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  ELMS: Broniszewski na mecie ostatniego wyścigu sezonu
ELMS: Broniszewski na mecie ostatniego wyścigu sezonu

Michał Broniszewski i jego włoski zmiennik Giacomo Piccini zajęli 7. miejsce w swojej klasie GTE oraz 17. ogólnie na 35 samochodów podczas 4-godzinnych zawodów European Le Mans Series na portugalskim torze Estoril kończących sezon 2014.

Załoga Ferrari 458 Italia oznaczonego numerem 80 finiszowała trzy okrążenia za najlepszym w GTE trio Andrea Bertolini / Wiktor Szajtar / Siergiej Żłobin, jadącym takim samym autem. Włoch i dwójka Rosjan po zwycięstwie zdobyli mistrzowski tytuł tej klasy. Do triumfatorów całego wyścigu Broniszewski i Piccini stracili 10 kółek. Wygrał po raz pierwszy zespół Sebastiena Loeba, wystawiający prototyp Oreca 03R kategorii LMP2. Zwyciężyli nim Vincent Capillaire oraz debiutant w wyścigach długodystansowych Jimmy Eriksson, po przejechaniu 146 okrążeń.

Czempionami całego ELMS zostali Nelson Panciatici, Oliver Webb i Paul-Loup Chatin z prototypu Alpine A450b (Oreca 03) francuskiej ekipy Signatech.
European Le Mans Series (ELMS) - sezon 2014 - Estoril - wyścig (TOP 10 + Michał Broniszewski)