Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Enduro: Złoty medal Błażusiaka na X-Games w Brazylii!
Enduro: Złoty medal Błażusiaka na X-Games w Brazylii!

2013-04-19 - G. Filiks     Tagi: X-Games, Wyniki, Błażusiak, Enduro
Tadeusz Błażusiak zwyciężył konkurencję ekstremalnego enduro podczas rozegrywanej na terenie Brazylii pierwszej rundy igrzysk sportów ekstremalnych X-Games 2013.

Batalia o złoty medal na otwartym stadionie w mieście Foz do Iguacu okazała się dla Polaka wyjątkowo ciężką przeprawą. Wytyczona trasa była bardzo skomplikowana, a przede wszystkim niewiarygodnie śliska. W czasówce po dwóch upadkach fabryczny zawodnik KTM zajął odległe 17. miejsce, co nie wróżyło dobrze. Podczas pierwszego wyścigu kwalifikacyjnego przebił się jednak na piąte miejsce, ostatnie gwarantujące bezpośredni awans do finału.
X-Games 2013 - Brazylia - Finał Enduro X
Ostateczna potyczka jak cała impreza była pasmem wzlotów i upadków Błażusiaka. "Taddy" szybko objął prowadzenie, mimo tzw. "holeshota" Cody Webb'a, jednak na drugim okrążeniu dał się wyprzedzić reprezentantowi USA. Panowie odbierali sobie nawzajem pozycję lidera, aż do drugiej wywrotki Webba podczas czwartego kółka. Błażusiak bezlitośnie wykorzystał błąd rywala i odjechał mu na 17 sekund. Ostatecznie przeciął metę z niespełną 10-sekundową przewagą. Brąz wywalczył David Knight (Wielka Brytania).
Enduro: Złoty medal Błażusiaka na X-Games w Brazylii!Enduro: Złoty medal Błażusiaka na X-Games w Brazylii!
Błażusiak sięgnął po złoto X-Games także dwa lata temu. W sezonie 2013 igrzyska sportów ekstremalnych rozdzielono na cztery eliminacje, a kolejna odbędzie się w maju w Barcelonie.